Kaçırılan yolcular, yaşadıklarını anlattı

Kaçırılan yolcular, yaşadıklarını anlattı.6783
  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Tiran-İstanbul seferini yaparken Yunanistan hava sahasında kaçırılan Türk Hava Yolları uçağında bulunan yolcular, yaşadıkları heyecanlı dakikaları anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erköseoğlu, "Uçağın içinde herhangi bir müdahalenin olmaması ve panik yaşanmaması çok sevindirici. Uçakta herhangi bir panik yaşasaydı her şey olabilirdi. Bize eşlik eden Yunan uçakları bizi vurabilirdi." dedi. İtalya'ya indiklerinde İtalyan yetkilerin de panik içinde olduğunu gördüklerini dile getiren Erköseoğlu, "İtalya'ya indiğimizde yetkililerde panik vardı ama sadece gerekeni yaptılar. Olayın Papa ile ilgili olduğunu düşündükleri için biraz telaşlanmışlardı." diye konuştu.

Teknik arızadan dolayı uçağın İtalya'ya ineceğinin anons edilmesinden sonra telaşlandıklarını anlatan Halil Demir isimli yolcu ise, "İtalya'ya inene kadar hiçbir şeyden haberimiz yoktu. İtalya'ya inince cep telefonlarımızı açtık ve kaçırılma olayından haberdar olduk." şeklinde konuştu.

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise, yolcuları sağ salim İstanbul'a getirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Öte yandan, yolculardan Abdurrahman Balkız'ın eşi Hale Balkız, Atatürk Havalimanı'nda karşıladığı eşine sarılarak "Hepimize geçmiş olsun! " dedi. Olayı televizyonlardan izlediğini ve dün gece çok tedirgin olduklarını belirten Balkız, "Hiçkimseye birşey olmadan olayın atlatılmasından dolayı sevinçliyiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious