'Kaçırıldı' zannedildi, halı sahada maç izlerken bulundu

  • Giriş : 17.11.2007 / 15:43:00

Apartmanın önünde oynayan çocuklara kızını soran Özlem Baykara, “Beyaz renkli bir kamyonete zorla bindirildiğini gördük” yanıtını alınca çılgına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ADANA'da sokakta oynayan 6 yaşındaki kızı Melisa'nın kaçırıldığını zannederek üzüntüden sinir krizi geçiren Özlem Baykara gözyaşı dökerken, kızının halı sahada Futbol maçını izlediği anlaşılınca sevinç gözyaşları döktü.

Yurt Mahallesi 113'üncü Sokak'taki Aykın Apartmanı'nda oturan 2 çocuk annesi Özlem Baykara, dün akşam saatlerinde sokakta oynayan kızı Melisa’yı eve çağırmak için dışarı çıktı. Apartmanın önünde oynayan çocuklara kızını soran Özlem Baykara, “Beyaz renkli bir kamyonete zorla bindirildiğini gördük” yanıtını alınca çılgına döndü.

Ağlayarak polisi ve yakınlarına bilgi veren Özlem Baykara, komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışırken, polisler geldi. Görgü tanığı çocuklar, Melisa Baykara'yı götüren kişinin uzun boylu, siyah kıvırcık saçlı ve gri takım elbiseli olduğunu anlatınca polis telsizinden bu eşkale uyan bir kişinin, plakası alınamayan bir kamyonetle kızı götürdüğü anonsu yapıldı.

Sinir krizleri geçirip, ağlayan Özlem Baykara, ifadesine başvurulmak için Bağlar Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Baykara’nın da içinde bulunduğu polis aracı sokaktan ayrılırken, kaçırıldığı sanılan Melisa ortaya çıktı. Annenin feryatlarına tanık olup, küçük kızın kaçırıldığını düşünen komşuları Melisa'yı karşılarında görünce sarılıp sevinç gözyaşı döktü. Gösterilen ilgi karşısında ne yapacağını şaşıran Melisa, nerede olduğunu soran polislere “Halı sahada maç izliyordum” karşılığını verdi. Polislerin telsiz merkezini haberdar etmesiyle küçük kızın aranmasından vazgeçildi, karakoldaki anne de bilgilendirildi. Polisler tarafından evine getirilen Özlem Baykara, kızını karşısında görünce sevinç çığlıkları atıp, ağlamaya başladı. Gösterilen ilgiden rahatsız olan Melisa da annesine sarılıp, öptü.

Polislerin yaptığı araştırmada da, Melisa’nın zorla bir kamyonete bindirildiğini söyleyen çocukların, onu hiç görmedikleri, kamyonetin de çocukların hayal ürünü olduğu anlaşıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious