Kaçırıldığı sanılan çocuk, buzdolabından çıktı

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde, kaçırıldığı iddia edilen ve polisin ilçeyi alt üst ederek aradığı 1.5 yaşındaki Şevval Erdal, evlerinde annesinin temizlik yapmak için boşalttığı buzdolabından çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gültepe Mahallesi’nde oturan 2 çocuk annesi 28 yaşındaki Gülcan Erdal, evinde temizlik yapmaya başladı. Buzdolabını boşaltıp, kapısını açık bırakan Erdal, daha sonra diğer odaları temizlemeye devam etti. Bu sırada sokaktan seyyar satıcıların geçtiğini fark eden Erdal, salonda oyuncaklarıyla oynayan kızı Şevval’ı kontrol etti. Ancak kızını tüm evi aramasına rağmen bulamayan Gülcan, dışarı çıktığında seyyar halı satıcısının kucağında bir bebekle gittiğini görünce çocuğunun kaçırıldığını sandı. Kayınbiraderi 40 yaşındaki Aziz Erdal ile polise suç duyurusunda bulunan Gülcan, kızının seyyar satıcılar tarafından kaçırıldığını iddia etti.

BUZDOLABINDA KOMŞULARI BULDU

İhbar üzerine alarma geçen polis, verilen eşgal üzerine bir başka mahallede bulunan seyyar satıcı ile bebeğini karakola getirdi. Erdal’a gösterilen bebeğin, seyyar satıcının kızı olduğu anlaşılınca arama çalışmasına tekrar başlandı. Bu sırada yeğeni bulunamayınca paniğe kapılan Aziz Erdal, polislerin görevini yapmadığını ileri sürerek tartıştı. Erdal, bir polis arkadaşını arayarak durumu anlatıp yardım etmesini istedi. Bu sırada, evde bulunan komşuları, minik kızı kapısı hafif aralık kalan buzdolabından gelen sesler üzerine bulup durumu polise bildirdi.

Yaklaşık 1.5 saat sonra kızının evindeki buzdolabında bulunduğu haberini alan anne Gülcan, bu habere inanmayınca güçlükle ikna edilip evine götürüldü. Karşısında kızını görünce gözyaşlarına boğulan anne, Şevval’a sarılarak, “Çok korktum” dedi. Kızını uzun süre öpüp koklayan Gülcan Erdal, “Kızım oturma salonda oyun oynuyordu. Seyyar satıcının bir bebekle gittiğini görünce evde bulamadığım kızımı kaçırdıklarını sandım. Panikle dışarı çıktım. Komşularım buzdolabında bulmuş, Allah’a şükürler olsun” diye konuştu. Polislerle tartışan amca Aziz Erdal da yeğeninin bulunması üzerine davranışlarından dolayı özür diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious