Kaçırıldıktan 8 yıl sonra kurtarıldı

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Avusturya'da sekiz yıl önce kaçırılan Natascha Kampusch, bu süre boyunca bir evin garajında, 12 metrekarelik bir odada tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Polis, sekiz yıl önce okula giderken kaçırılan genç kızın tutsaklığının ilk yıllarında evden dışarı çıkamadığını, Wolfgang P.'nin ona ders çalıştırıp, radyo dinlemesine, zaman zaman da televizyon izlemesine izin verdiğini ortaya çıkardı.

Komşuların söylediğine göre ise, genç kız son zamanlarda bir kaç kez adamın yanında markette görülmüş. Komşular çok çekingen görünen genç kızın Wolfgang. P.'nin kız arkadaşı olduğunu zannetmişler.

Natascha'nın ailesi, vücudundaki doğuştan gelen izlere dayanarak onun sekiz yıl önce kaçırılan kızları olduğunu belirtiyor. Geçen yıllar boyunca onu bulacaklarına dair umutlarını hiç kaybetmeyen ailenin bu beyanına rağmen yapılacak DNA testiyle gerçek kimliği ortaya çıkarılacak.

Natascha dün Wolfgang P.'nin kapıyı kilitlemeyi unutması üzerine bahçeye çıkmış. Onu bahçede gören komşularından birinin hırpani ve şaşkın durumundan şüphelenerek polisi aramasıyla kurtarılmıştı. Olayın ortaya çıkmasından sonra ise Wolfgang P. intihar etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious