Kaçkarlarda 10 dağcı kayboldu

Kaçkarlarda 10 dağcı kayboldu.18148
  • Giriş : 30.06.2009 / 22:05:00

Rize'de sabah saatlerinde Kaçkar'a çıkan 10 dağcıdan haber alınamıyor. Çevreyi iyi bilen 6 kişilik kurtarma ekibi yola çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize'den sabah saatlerinde Kaçkar Dağları'na tırmanan 10 dağcıdan haber alınamıyor. Dağcıların sisten dolayı yollarını kaybettikleri ileri sürülürken, çevreyi iyi bilen 6 kişilik arama kurtarma ekibinin yola çıktığı ifade edildi.

Özel bir Turizm firması ile birlikte dağcılık sporunu yapmak için Rize'ye gelen 10 dağcı sabah saatlerinde Kaçkar Dağları'na tırmanmaya başladı. Kaçkar Dağlarının güney yamacından tırmanışa geçen grup, oradan kuzey yamacına ardından da Elevit Yaylası'na geçmeyi planlıyordu. Elevit Yaylası'ndan saat 17.00'da araçlarla geri dönmeyi planlayan gruptan geçen sürede haber alınamayınca yetkililere haber verildi. Bunun üzerine Kaçkar Dağcılık Rafting ve Kayak Kulübü üyesi 6 dağcı Kaçkar Dağlarına çıkarak kaybolan dağcıları bulmak için Elevit Yaylası'na hareket etti.

Dağcılardan henüz haber alınamazken, bölgede yoğun sis olduğu ve dağcıların bu yüzden yollarını kaybedip, kaybolmuş olabilecekleri öğrenildi.

Öte yandan Türkiye Dağcılık Federasyonu Yüksek İrtifa Milli Takımının da Kaçkar Dağlarında Federasyon Başkanı Alaattin Karaca başkanlığında kampta oldukları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*