“Kaçtığınız yere kadar kovalayacağım”

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Tes-İş Sendikası 8. Olan Genel Kurulu'nda konuşan Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Erdoğan'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mumcu, "Milletle eninde sonunda yüzleşeceksiniz, milletle yüzleşmezseniz hakla yüzleşeceksiniz. Hakk'la yüzleşeceksiniz. Çünkü Hakk'ın öyle bir mahiyeti vardır ki, Hakk'a tecavüz asla karşılıksız kalmaz" dedi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Mumcu, Başbakan Erdoğan hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iken dile getirilen iddiaları gündeme getirdi.

Tes-İş Sendikası 8. Olağan Genel Kurulu, sendikanın Ankara Beştepe'deki Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel Kurula Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan ve Türk-İş Başkanı Salih Kılıç katıldı.

Başbakan Erdoğan'dan sonra söz alan Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Hükümetin borsa yükseliyor diye sevindiğini belirten Erkan Mumcu, "Borsa yükseliyor diye sevinmeyin borsanın yüzde 67'si yabancıların elinde. Marmara bölgesindeki sanayi kuruluşlarının yüzde 66'sı yabancıların elinde" dedi. Mumcu, toplu konut fonundaki paraların ödenmesini eleştiren ve Toplu Konut İdaresi'nin çalışanlara ödenen paralar yerine çalışanlara evler yapabileceğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını dinlemeden salonu terk etmesine işaret eden Erkan Mumcu, "Yüzleşemezsiniz. Buradan çekip gidişiniz yüzleşecek göz göze bakacak gözünüz olmadığı için" dedi. Erkan Mumcu sözlerine şu şekilde devam etti: "Milletle eninde sonunda yüzleşeceksiniz milletle yüzleşmezseniz hakla yüzleşeceksiniz. Hakla yüzleşeceksiniz. Çünkü Hakk'ın öyle bir mahiyeti vardır ki: Hakk'a tecavüz asla karşılıksız kalmaz. Çünkü Allah'ın sıfatlarından bir tanesi de Müntekim'dir. Müntekim (İntikam alan) olan Allah'ın adına ant içiyorum ki kaçtığınız yere kadar sizi kovalayacağım. Ve bütün adaletsizliklerinizin hesabını sizden soracağım."

Başbakan'ın kendisi aleyhine açtığı davayı kaybettiğini hatırlatan Erkan Mumcu, Yimpaş davasında Başbakan'a derdini anlatmak isteyen bir kişiye Başbakan Erdoğan'ın açık unutulan bir mikrofondan "sahtekar" dediğini ve kendisinin de tepki olarak "vatandaşa sahtekar diyenin kendisi sahtekardır" dediğini ileri sürdü.

Bundan dolayı tazminata mahkûm olduğunu belirten Mumcu, "Şimdi Sayın Başbakan'a 10 değil 100 bin YTL ödemeye hazırım. Özür dilemeye edepli bir şekilde özür dilemeye hazırım, şu sorularıma cevap vermesi karşılığında: Sayın Başbakan Belediye Başkanlığı kampanyanız sırasında seçim kampanyanızı yürüten şirket; An Ajans şirketi bir Yimpaş şirketi değil mi idi? Bu Yimpaş şirketi daha sonra binlerce ortağının hiç haberi olmadan sizin de çok yakından tanıdığınız sonradan isimleri televizyon sahibi olarak karşımıza çıkan kişilere sahte imza ile verildi mi verilmedi mi? Siz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütün billboardlarını bu şirkete ihalesiz olarak verdiniz mi vermediniz mi? Bununla ilgili yargılama dokunulmazlığınız nedeniyle bekliyor mu beklemiyor mu? Şimdi bu şirket sahte imzalarla verilmiş sonradan Kanal Televizyonuna sahip ve eline geçen bu şirket yine dönüşüp, yani Yimpaş sermayedarlarının bu şirketi dönüşüp bu defa 2002 seçim kampanyanızı yapan şirketle birleşti mi birleşmedi mi? Yani o şirketin sahibi ile ortak oldu mu olmadı mı? Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi yine ihalesiz olarak hukuksuz olarak billboard işini bu şirkete verdi mi vermedi mi? Şimdi ben bütün bu soruların cevabını bekliyorum. Başbakan medya patronlarına diyordu ki belgeniz varsa getirin. Benden istiyorsa belgesini getireceğim. İstemiyorsa bunların yanlış olduğunu söylüyorsa ben özür dileyeceğim. Ama sözümü bir kez daha tekrar ediyorum. Allah için kurban diyip ortaya çıkıp da Allah için kesilen kurbanı küp için kavurmaya dönüştürenlere ve onu besmelesiz kendi yakınlarına yiyenlere yazıklar olsun. Onlar sahtekârın ta kendisidirler. Onlar sahtekârın ta kendisidirler. Onlar sahtekârın da önce gidenidirler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious