Kadıköy "Amasya diye" inledi!

Kadıköy
  • Giriş : 25.08.2007 / 18:50:00
  • Güncelleme : 25.08.2007 / 18:57:57

KASTOB'un organize ettiği, "Karadeniz Haftası ve şöleni" çerçevesinde, İstanbul Kadıköy İskele meydanında buluşan binlerce Amasya'lı Amasya Dernekler Federasyonunun organize ettiği gecede doyasıya eğlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Davuz zurna ve simsim oyunları ile 20.00 da başlayan gece 23.00 da sona erdi.Anayurt Gazetesi Yazarı,Radyo programcısı Şair Kasım Alper ÖZDEMİR'in bir birinden güzel Amasya şiirlerini okuyarak sunduğu programda,Amasyalı sanatçılar Aşık Ahmet,Saniye CAN,Aysu ile Melike,Radyocu sanatçı Volkan YILMAZ ve ünlü ozan Aşık Fedai KOÇ seyircileri Amasya'ya doğru bir yolculuğa çıkarttı.Havai fişek gösterileri ile Kadıköy Amasya diye inledi.

Gece, İstanbuldaki Amasyalıları bir araya getirirken, Amasya'dan da başta Vali vekili Zafer KARAMEHMETOĞLU olmak üzere, pek çok konuğu ağırladı.KARAMEHMETOĞLU geceye katılmak için Amasya'dan geldi.
Kadıköy iskele meydanında düzenlenen gece, katılanlar tarafında büyük ilgi çekti. İskele meydanında Amasya'dan getirtilen leblebi ve çörekler konuklara ikram edildi.

Kadıköy İskele Meydanında hazırlanan Amasya Gecesi;Uydudan yayın yapan ve Türkiyenin tek bölgesel haber kanalı olan AKS TV de canlı olarak yayınlandı.Konsere KASTOB Genel Başkanı Hasan EKŞİ, ADEF Genel Başkanı İsmet ABACI ve yönetimi Amasya Vali Vekili Zafer KARAMEHMETOĞLU, ASİAD Başkanı Hasan Ali Cesur, ASİAD 2.Başkanı Ramis TOPAL,Amasya İl Derneği Başkanı Birol GEGİN ve bir çok davetli ve basın mensubları katıldılar.
Daha sonra Amasya'ya ait bütün derneklere ADEF tarafından onur belgesi verildi.ADEF Başkanı İsmet ABACI ve Amasya Vali Vekili Zafer KARAMEHMETOĞLU Amasya'nın güzelliğini anlatan konuşmalarını yaptılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious