Kadıköy dün gece alev alevdi

Kadıköy dün gece alev alevdi.11382
  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

11 katlı binanın 9'uncu katı alev alev yanarken vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadıköy Kozyatağı'nda 11 katlı binanın 9'uncu katı alev alev yandı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken üst katlarda mahsur kalanların yakınları gözyaşlarına boğuldu. Yangın, itfaiyenin çalışması sonucu söndürülürken vatandaşlar büyük panik yaşadı.
Alınan bilgilere göre Kozyatağı Şakacı Sokak 96 Numara'da bulunan Huzur Apartmanı'nda saat 03:00 sularında yangın çıktı. 11 katlı binanın 9'uncu katında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede bütün daireyi sardı. Yanan dairede ikamet eden Handan ve Yavuz Atçı çifti, yangını fark ederek kendilerini dışarı attı. Zillerine basılarak uyarılan apartmanın diğer sakinleri de dışarı çıkarken, yoğun duman ve alev nedeniyle bazı vatandaşlar üst katlarda mahsur kaldı. Mahsur kalan apartman sakinlerinin yakınları ise büyük panik yaşadı. Yangının olduğu dairenin bitişiğindi oturan yaşlı bir kadın, çocukları yukarıda kalınca gözyaşlarını tutamadı. Yaşlı kadını yakınları ve komşuları sakinleştiremedi. Yaşlı kadın ve yakınları mahsur kalanlara cep telefonuyla ulaşmaya çalıştı. Mahsur kalanlar ise camdan aşağıya el sallayarak iyi olduklarını göstermeye çalıştı.

Yanan dairenin sahibi Yavuz Atçı, yangının telefon şarjından çıkmış olabileceğini söyledi. Atçı, evlerinde bulunan televizyonun da patladığını belirtti. Apartman sakinleri de yangının kısa sürede daireyi sardığını ve kendilerini dışarı attıklarını anlattı. Bazı vatandaşlar yangın çıkan dairede tüp patladığını sandıklarını ifade etti.

Yangın, Kadıköy, Erenköy ve Maltepe itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürülürken yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious