Kadıköy'de 50 aracın lastiği kesildi

Kadıköy'de 50 aracın lastiği kesildi.8974
  • Giriş : 23.05.2009 / 15:53:00

Kadıköy'de, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından park halindeki yaklaşık 50 aracın lastiği kesildi. Polis, lastikleri kesenleri yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zanlıların, güvenlik kamerası bulunmayan sokaktaki araçların lastiğini kesmesi dikkatlerden kaçmadı. Kadıköy ve Eyüp'te, 2008 yılı Aralık ayında yaklaşık 150 aracın lastiği kesilmişti.

Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından gece yarısı Göztepe Mahallesi; Göztepe, Boztepe ve Gazipaşa sokakları üzerinde park halinde bulunan değişik marka ve modellerdeki otomobillerin lastikleri kesildi. Güvenlik kamerası ve MOBESE kameralarının bulunmadığı sokaklarda oturan vatandaşlar, sabah iş yerlerine gitmek için evden çıktıklarında kötü sürprizle karşılaştı. Otomobillerinin tek ya da çift lastiklerinin patlatıldığını gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, lastikleri kesilen otomobilleri belirleyerek tutanak tuttu. Yedek lastikleri bulunan vatandaşlar kendi imkanlarıyla lastiklerini değiştirirken, bazı vatandaşlar da servislerden yardım istedi. Göztepe Sokak üzerinde park halinde bulunan emekli emniyet müdürlerinden Yılmaz Ergun'un 34 BE 9733 plakalı lüks otomobilinin de lastiği kesildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu arada, işe gitmek için evden çıktıklarında sürprizle karşılaşan bazı vatandaşlar olaya tepki gösterdi. Sokak üzerindeki tüm araçların lastiklerinin bıçakla kesildiğini belirten vatandaşlar, araçlara zarar veren kişi ya da kişilerin en kısa sürede yakalanması gerektiğini söyledi.

Kadıköy ve Eyüp'te, 2008 yılı Aralık ayında yaklaşık 150 aracın lastiği kesilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*