Kadıköy'de derbi maç öncesi taraftarlar birbirine girdi

Kadıköy'de derbi maç öncesi taraftarlar birbirine girdi.15670
  • Giriş : 03.02.2008 / 17:36:00
  • Güncelleme : 03.02.2008 / 18:07:09

F.Bahçe ile G.Saray'ın karşılaşacağı maç öncesi iki takım taraftarları arasında gergin anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karayoluyla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na gruplar halinde gelen Galatasaraylı taraftarlarla, Fenerbahçe taraftarları arasında stada girişte gergin anlar yaşanırken, zaman zaman iki takım taraftarları birbirine taş attı.
     
Yaklaşık 200 kişilik Galatasaray taraftar grubunun gelişi sırasında yolun üst bölümündeki köprüde bulunan Fenerbahçeli taraftarlar, sarı-kırmızılı gruba taş atarken, zaman zaman yerden sökülen taşların da bu grubun üstüne atıldığı görüldü.

Büyük tehlikenin yaşandığı bu olay esnasında köprü üzerinde bulunan güvenlik güçlerinin herhangi bir müdahalede bulunmaması dikkat çekerken, daha sonra müdahalede bulunan emniyet güçleri bir Fenerbahçe taraftarını gözaltına alındı.

Bu arada Galatasaraylı taraftarlar, sıkı aramadan sonra kendilerine ayrılan tribüne alınırken, çok sayıda sarı-kırmızılı taraftar da çeşitli nedenlerden dolayı gözaltına alındı.

Taşkınlık yaptıkları gerekçesiyle tribünden de çok sayıda Galatasaray taraftarının tribünden çıkarılarak polis araçlarına bindirildiği görüldü.

Öte yandan stadın başka bölümlerinde gözaltına alınan Fenerbahçeli taraftarların da aynı şekilde araçlara bindirildikleri gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious