Kadıköy'de korsan kitap avı

Kadıköy'de korsan kitap avı.20500
  • Giriş : 20.03.2009 / 12:55:00

Kadıköy Moda'da bir binaya düzenlenen baskında çoğu yabancı yayın olmak üzere 50 bin adet korsan kitap ele geçirildi. Kitapların piyasa değerinin 1 milyon TL olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Ekipleri bir takip sonucu Moda'daki bir binaya baskın düzenledi. Moda Caddesi üzerindeki binanın bodrum katına giren polis binlerce adet korsan kitap ile karşılaştı. Korsan kitapların matbalarda basıldıktan sonra normal değerinin çok altında piyasaya sürülmek üzere bekletildiği ifade edildi.

Daha çok yabancı yayınlardan oluşan binlerce kitabın arasında yeni çıkan ve çok satılan kitapların da olduğu belirtildi. Güvenlik Büro Ekipleri tarafından sayıldıktan sonra kamyonetlere yüklenen 50 bin adet korsan kitabın piyasa değerinin 1 milyon TL olduğu öğrenildi.

Kitapları değerinin altında piyasaya sürmeye hazırlanan Ahmet A. isimli bir kişi ise gözaltına alındı. Ahmet A. olay yerinde kendisini ilginç sözlerle savundu. Kitapların Türkiye'de çok pahallı satıldığını belirten Ahmet A. herkesin orjinal yayınları alamadığını bu yüzden korsan kitaplara yönelik taleplerin olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*