Kadıköy'de yangın paniği

Kadıköy'de yangın paniği.7882
  • Giriş : 20.05.2008 / 08:39:00

Kadıköy'de çok katlı bir binada çıkan yangın, paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir anda bütün binayı saran dumanlar nedeni ile panik yaşayan vatandaşların birçoğu yangın merdivenini kullanarak indiler. Dairesinde çıkan yangın sonrasında köpeğini de kurtaran ev sahibi, dumandan etkilendiğini düşündüğü köpeği için ambulans aradı.

Edinilen bilgiye göre olay saat 03.30 sıralarında Kozyatağı, İnönü Caddesi üzerinde bulunan Menekşe Apartmanı, daire 27'de meydana geldi. Daire sahibi Mustafa Kabataş'ın ve eşinin uyuduğu sırada buzdolabının elektrik kablosu kontak yaptı ve alev çıkarmaya başladı. Kontaktan dolayı yanan kablolardan çıkan dumanlar bir anda bütün daireyi ve daha sonra apartamanın içini sardı. Durumu fark eden daire sahibi ve apartman sakinleri hemen evlerinden çıkarak diğer sakinleri zillerine basarak uyandırdılar.

Mutfakta başlayan ve yoğun duman olmasına neden olan yangında vatandaşların bir çoğu yangın merdivenini kullanarak binayı tahliye etti.

Kısa zamanda olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardımı ile vatandaşların binayı boşaltması sağlandı. Meydana gelen bu olayda 3 kişi dumandan etkilendi vatandaşlar olay yerine gelen ambulansın içinde ayakta tedavi gördüler. Hasta olan bazı kişiler ise polis yardımı ile yangın merdiveninden tahliye edildi. Parkinson hastası olduğu öğrenilen bir daire sakini dumandan etkilenince sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alındı. Oturduğu katta çıkan yangın ile panik yaşayan bir kişi ortalığın bir anda

duman olduğunu kendilerinin apartman içinde çıkan sesler üzerine uyandığını ve evde bulunan yangın sönrdürücü ile müdahale etmek istediklerini ancak yoğun duman nedeni ile mümkün olmadığını söyledi. en üst katta oturan bir daire sakini çıkan yangın sonrasında 12. kattan yangın merdiveninin kullanarak indiğini söyledi. Başka bir daire sahibi ise uzun zamandan bu yana oturduğu apartmanda bulunan yangın merdiveninin bir işe yaramış olmasına çok sevindiklerini belirtti

Dairesinde çıkan yangın sonucu büyük panik yaşayan Mustafa Kabataş son anda dumanların arasından kurtardığı köpeğini kucağına aldı ve ambulansın yanına gitmek için koştu. Ambulansı göremeyen Kabataş sağlık ekiplerinin olmayışına tepki gösterdi. Sahibi tarafından kurtarılan köpek özel bir araç ile veterinere götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious