Kadıköy'den derbi öncesi

Kadıköy'den derbi öncesi.18324
  • Giriş : 09.11.2008 / 18:26:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:58:44

F.Bahçe ile G.Saray arasında saat 19.00'da yapılacak derbi maç için geniş güvenlik önlemleri uygulanıyor. Taraftarlar 14.00'den itibaren tribünlere alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Emniyeti'nin Kadıköy İlçesi ve stat çevresindeki uygulamaları öğle saatlerinden itibaren başlarken, maç için 3 bin emniyet mensubu ve 350 de özel güvenlik çalışanı görev aldı.

Stat çevresinde oluşturulan güvenlik alanlarından içeriye bileti olmayan taraftarlar alınmadı. Biletli taraftarlar da üzerleri sıkı bir şekilde aramalardan sonra tribünlere alınmaya başlandı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 50 bin 509 kişilik kapasitesinin yüzde 5'i oranında (2 bin 525) yer verilen Galatasaraylı taraftarlar da hafta içi İl Spor Güvenlik Kurulu'nun tavsiyesine uyarak erken saatlerden itibaren tribünlerdeki yerini aldı.

Maçta tribünlerde meydana gelebilecek olaylara karışanların tespiti ve yerinde müdahale için tribünlerin 190 güvenli kamerasıyla görüntülendiği bildirildi.

kullanMigros kale arkası tribününde bulunan Galatasaray taraftarının yer aldığı tribünün sağ ve sol tarafındaki Fenerbahçe tribünleri ile arasında çok sayıda koltuk güvenlik nedeniyle boş bırakılırken, bu bölüme çevik kuvvet personeli yerleştirildi.

-KADIKÖY'DE DERBİ MANZARALARI-

Derbi maçlarda büyük bir coşkunun ve renkli görüntülerin yaşandığı Kadıköy'de bu derbide de aynı manzaralar oluştu.

Erken saatlerden itibaren formalarıyla Kadıköy'e gelen Fenerbahçeli taraftarlar, çeşitli mekanlarda maç saatini bekledi.

Taraftar derneklerinin organizasyonlarıyla şehir dışından da otobüslerle çok sayıda Fenerbahçeli taraftar maça geldi.

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray maçı öncesi maraton üst tribününe giriş turnikelerinin sayısını artırdı. Daha önce 8 olan turnike sayısının 13'e yükseltildiği, böylece taraftarların giriş ve çıkışı için kolaylık sağlandığı ifade edildi.

Sarı-lacivertli kulüp, internet sitesinde Galatasaray taraftarına ayrılan tribünlerin de her şeyiyle maça hazır hale getirildiğini açıklayıp, tribüne taraftar alınmadan önceki durumunun fotoğraflarını yayınladı.

UEFA GÜVENLİK KOMİTESİ ÜYELERİ, FENERBAHÇE-GALATASARAY MAÇI ÖNCESİ FENERBAHÇE ŞÜKRÜ SARACOĞLU STADI VE ÇEVRESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Turkcell Süper Lig'deki Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde UEFA Güvenlik Komitesi Üyeleri, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 2009 UEFA Kupası finaline ev sahipliği yapacak olması nedeniyle belirli periyotlarda incelemelerde bulunan UEFA heyeti, derbi maç öncesi de çalışmalarını sürdürdü.

UEFA Kupası Finali yerel organizasyon komitesi üyeleriyle birlikte stadı ve çevresini gezerek incelemelerde bulunan heyetin, zaman zaman fotoğraf da çektiği görüldü.

-GALATASARAY TARAFTARI TAKSİLERLE GELDİ-

Derbi karşılaşması öncesi Galatasaray taraftarı, geçmiş maçlarda olduğu gibi Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na ticari taksilerle geldi.

Mecidiyeköy'de toplanan sarı-kırmızılı taraftarlar daha sonra buradan bindikleri taksilerle Kadıköy'e gelirlerken, burada güvenlik güçlerinin yoğun önlemleri altında, üst aramalarını yaptırdıktan sonra stada girdiler.

Ayrıca, güvenlik güçlerinin tribünlerden Galatasaraylı kimi taraftarları çıkardığı görüldü.

Diğer yandan, Galatasaray Futbol Takımı kafilesi, karşılaşmanın başlamasına yaklaşık 1 saat 45 dakika kala Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na geldi.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat ve yöneticiler de özel bir midibüsle stat otoparkına giriş yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*