Kadıköy'de uyuşturucu operasyonu

Kadıköy'de uyuşturucu operasyonu.11637
  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Kadıköy'de bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, bir eve yaptıkları baskında zehir tacirlerini kıskıvrak yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baskın sırasında evde bulunan 10 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar ifadelerinde uyuşturucu maddeleri yolda bulduklarını iddia etti.
İçerenköy'de dün akşam saatlerinde bir eve baskın düzenleyen Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, esrar ve extacy maddelerini piyasaya sürmeye hazırlanan 10 kişilik çeteyi kıskıvrak yakaladı. Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, bir evde yaptıkları aramada 15 kilo 200 gram hint keneviri, 500 adet extacy hap ve piyasaya sürülmek üzere hazırlanarak paketlenmiş esrar maddelerini ele geçirdi. Ayrıca evin gizli bölmelerinde ve yakalanan şahısların üzerinde yaptıkları aramada da, 5 adet ruhsatsız silah yakalandı.

Esrar çetesinin lideri olduğu ve cinayetten sabıkalı olduğu öğrenilen Saim İ. ile birlikte İsmail B., Hasan İ., Veysel A., Veysi A., Yusuf A., Abdulrezzak A., Aydın B., Mehmet Taha U. ve Ali U. yakalanarak gözaltına alındı. Çetenin lideri Saim İpekçi'nin cinayet suçundan sabıkalı olduğu ve şartlı salıverme yasasından yararlanarak hapishaneden çıktığı öğrenildi. Zanlıların verdikleri ilk ifadede, esrar ve uyuşturucu maddelerin kendilerine ait olmadığını, dere kenarında bulduklarını iddia ettikleri belirtildi.

Bu arada, evin içinde yapılan aramada "Yasaları Çiğnemek Yasal Olsun" yazılı süs eşyası, polis kamerası tarafından da görüntülendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious