Kadın çağırmış, kocası öldürmüş!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

10 ay önce öldürülüp toprağa gömülen 31 yaşındaki Mehmet Gündeş’in katil zanlısı kadın ve eşi dahil 4 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İddiya göre, Merkeze bağlı Önsen Beldesi’nde yaşayan 27 yaşındaki Ayşe Parlakdem ile ilişkisi olduğu ileri sürülen 2 çocuk babası kaynakçı Mehmet Gündeş, bu nedenle iki aile arasında başlayan husumetten korkarak Antalya’ya kaçtı. Kadınla görüşmeyi sürdüren Gündeş, 2 çocuk annesi Ayşe Parlakdem ile haberleşerek buluşmak istedi.

Ayşe Parlakdem’in 3 Ekim 2005’de buluşma noktası olarak verdiği belde yakınındaki Dereli Köyü’ne gelen Mehmet Gündeş, genç kadının eşinin de aralarında bulunduğu 6 kişi tarafından öldürüldü. Gündeş’in evini terk etmesi üzerine kendisine ulaşamayan ailesi, jandarmaya giderek kayıp ihbarında bulundu.

TOPRAĞA GÖMÜLÜ CESET

Mehmet Gündeş’i arama çalışmaları sürerken, 23 Nisan 2006’da Dereli Köyü’ndeki Keklikpınarı mevkiinde koyunlarını otlatan çobanlar toprağa gömülü bir ceset buldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri yaptıkları incelemede, çürüyen cesedin Mehmet Gündeş’e ait olduğunu saptadı. Bunun üzerine araştırmayı yoğunlaştıran ekipler, cinayete kurban giden Gündeş’in aynı beldede oturan Ayşe Parlakdem ile yasak ilişkisi olduğunu ve iki aile arasında bu nedenle husumet bulunduğunu belirledi. Yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda da Gündeş’in alınan bir aile kararıyla yasak ilişki yaşadığı kadın aracılığıyla buluşma noktasına çağrılıp öldürüldüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili 3’ü kadın 8 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Adliyesi’ne sevkedilen ve suçlamaları kabul etmeyen zanlılardan Ayşe Parlakdem, eşi 29 yaşındaki Yaşar Parlakdem, akrabaları 44 yaşındaki Ahmet Şahin ve 39 yaşındaki Mustafa Parlakdem, ‘Tasarlayarak kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanırken, 42 yaşındaki Ökkeş S., 49 yaşındaki Zeynep Şahin, 60 yaşındaki Eşe Parlakdem ve 56 yaşındaki Ahmet Parlakdem ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Cinayetle ilgili olarak A.T. ile M. Parlakdem’in arama çalışmaları sürerken, Mehmet Gündeş’in nasıl öldürüldüğü, cesedin bozulması nedeniyle anlaşılamadıİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious