Kadın dövene meydan dayağı

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

Adana’da sokak ortasında bir kadını döven saldırgana, olayı gören bir grup genç müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yediği dayağı kabul edemeyen saldırgan, bir arkadaşıyla tekrar aynı yere gelerek gençlere meydan okudu. İkinci kez meydan dayağı yiyen saldırgan ve arkadaşı polisin gelmesiyle kurtuldu, arkalarına bile bakmadan kaçtı.

Dün öğleden sonra Çınarlı Mahallesi’ndeki Adli Tıp Kurumu önünde vefat eden yakınlarının cenazesini almak için bekleyen bir grup, 19- 20 yaşlarındaki henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin, sokak ortasında, aynı yaşlardaki bir kadını duvara sıkıştırıp dövdüğünü görünce durumu polise bildirdi.

Adli Tıp Kurumu’nda görevli polis memuru ile birlikte cenazelerini bekleyen birkaç genç de kadını dayak yemekten kurtarmak için koştu. Gençlerin, “Kadını dövmeye utanmıyor musun?” diyerek bağırması üzerine kimliği belirsiz saldırgan, “Siz karışmayın. O benim kız kardeşim. Döverim, sizi ilgilendirmez” dedikten sonra gençlerin üzerine yürüdü. Bu sırada saldırganın elinden kurtulan kadın kaçtı. Dayakçı da bağırıp üzerlerine yürüdüğü gruptakiler tarafından yumruklandı.

Polis memurunun güçlükle ayırdığı kavgadan 5 dakika sonra dayak yiyen saldırgan, yanındaki arkadaşıyla geldiği Adli Tıp Kurumu'nun önünde, “Bizim kadın dövmemize kimse karışamaz” diye bağırarak kavga çıkardı. Cenazelerini bekleyen kalabalık, kendilerine bağırıp hakaret eden saldırgan ve arkadaşını yine tekme Tokat dövmeye başladı. Kalabalıktaki gençlerden meydan dayağı yiyen iki saldırgan, polisin tekrar olay yerine gelmesiyle kurtuldu ve kaçarak uzaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious