Kadın gazeteciye hakarete 300 YTL ceza

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Gazeteci Çetinkaya'ya hakaret edmesi yüzünden Yılmaz 300 YTL cezaya çarptırılırken, diğer sanık Yakup Kaya duruşmalara katılmadığı için dosyası ayrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KONYA'da geçen yılın miting izleyen gazeteci Aliye Çetinkaya'ya hakaret edip, taş ve ayakkabı attıkları iddiasıyla yargılanan iki sanıktan Halil Yılmaz 300 YTL cezaya çarptırılırken, diğer sanık Yakup Kaya duruşmalara katılmadığı için dosyası ayrıldı.
Atatürk Kız Lisesi önündeki meydanda 12 Şubat 2006 günü Halk Eğitim Dayanışma ve Araştırma Derneği (Heda-Der) tarafından düzenlenen ‘Resul’e Sadakat Mitingi'ni, gazetecilerin bulunduğu otobüsün üzerinden izleyen Sabah Gazetesi muhabiri Aliye Çetinkaya'ya, ayakkabı ve taş atıp, hakaret ettikleri iddia edilen Halil Yılmaz ve Yakup Kaya, Konya 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Karar duruşmasına Halil Yılmaz katılırken, Yakup Kaya'nın dosyası duruşmalara katılmadığı için ayrıldı.
Mahkeme heyeti, Halil Yılmaz'a, miting sırasında Çetihkaya’ya ‘k....’ diye hakaret ettiği gerekçesiyle Türk Ceza Yasası'nın 125/1 maddesi gereğince 5 gün hapis cezası verdi. Hakaretin aleni yapılması nedeniyle bu ceza artırılarak 6 güne çıkarıldı, ardından 300 YTL paraya çevrildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious