Kadın hacker suçüstü yakalandı

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

İSTANBUL’da yaşayan ve internet bankacılığı sistemini sıklıkla kullanan Nazan Erol’un şifresini ele geçirip, 12 bin TL’sini başkasının hesabına aktaran şebekenin 3 elemanı Adana’da yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay Nazan Erol’un banka hesaplarını kontrol etmesiyle ortaya çıktı. İnternet üzerinden bankadaki hesaplarını kontrol eden Erol, tanımadığı bir hesaba 12 bin YTL’nin transfer talimatı verildiğini belirleyerek polise başvurdu. Hesabı takibe alan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’ne bağlı Mali Büro ekipleri, bankadan parayı çekmeye çalışan 26 yaşındaki Pınar Filiz’i suçüstü yakaladı. Özel bir şirkette sekreter olarak çalışan Filiz, hesabını bir GSM şirketinde pazarlama elamın olarak çalışan 24 yaşındaki Kardiye Atıcı’nın isteği üzerine kullandırttığını, parayı çektikten sonra arkadaşına vereceğini söyledi.

ELEBAŞI İstanbul'DA

Filiz Pınar’ın ifadesi üzerine soruşturmayı genişleten ekipler, pazarlama elemanı Atıcı’yı yakalayarak gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Atıcı, arkadaşı Mehmet Erdoğan’ın ‘Tanıdığın sağlam birisi varsa, bana hesap numarasını getir. Bana para gelecek, onun hesabına yatırtayım. Ona da 250 YTL veririm’ dediğini, bu nedenle de Filiz Pınar’ın hesabını kullandıklarını itiraf etti. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı üzerine yakalanan Mehmet Erdoğan da gözaltına alındı. Mali Büro Amirliği’nde yapılan sorgulamada zanlı Erdoğan, topladığı hesap numaralarını İnternet’den tanıştığı Ali Kılıç adındaki kişiye 250 YTL karşılığında kiraya verdiğini, karşılığında da gelen parayı çekip yeniden ona gönderdiğini söyledi. Son 10 gün içinde yaptıkları bütün İnternet dolandırıcılığı operasyonlarında Ali Kılıç adına ulaşan polis, İstanbul’da yaşadığını belirlediği dolandırıcıyı bulmaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious