Kadın programları aile yapısını zedeliyor

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Televizyonların gündüz kuşaklarında yer alan sözde kadın aile programlarının geleneksel aile yapısına zarar verdiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Erzurum'daki kadın sivil toplum örgütlerinden Türk Kadınlar Birliği, Erzurumlu Girişimci Kadınlar Derneği, Erzurum- Kalkınma Vakfı Kadın Kolları üyesi bir grup kadın Havuzbaşı'ndaki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Daha sonra grup adına ortak basın bildirisi okuyan Türk Kadınlar Birliği Erzurum Şubesi Onursal Başkanı Saffet Zengin, TV'lerin gündüz kuşağında yayınlanan bazı kadın programlarının kadınlar ve çocuklar üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu söyledi. Zengin, aile yapısını zedeleyen, kadını küçük düşüren sözde kadın programlarının yayından kaldırılması gerektiğini belirterek, "Sözde kadın programları kadına hakareti,şiddeti haklı gösteriyor. Kadınları kimliksizleştiren, cinsel meta olarak gösteren bu tür programların yayından kaldırılmasını talep ediyoruz." dedi. Zengin, ayrıca kadınların sosyo- ekonomik sorunlarına da değindi. Zengin, kadınların eğitimlerine büyük önem verilmesine işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious