Kadın programlarına şikayetler arttı

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

RTÜK, bazı televizyon kanallarında sabah saatlerinde yayınlanan kuşak programlarının durumunu görüşmek üzere, söz konusu kanalların temsilcilerini olağanüstü toplantıya çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, 28 Kasım 2006 Salı günü İstanbul'da yapılacak toplantıda RTÜK'ün, televizyon kanallarının sorumlularına programların 3984 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun'da belirlenen yayın ilkelerine uygun hale getirilmesi ve kamuoyunun tepkilerinin dikkate alınması'' konusunda uyarıda bulunacak.

Açıklamaya göre, bazı televizyon kanallarında sabah kuşağında yayınlanan ve daha çok kadın izleyicilere yönelik programlarla ilgili son dönemde pek çok vatandaş ''444 1 178'' numaralı RTÜK İletişim Merkezini arayarak şikayette bulundu.

RTÜK yetkilileri, her gün ''444 1 178'' RTÜK İletişim Merkezine yapılan başvuruların yüzde 55'ini sabah kuşağında yayınlanan programlarla ilgili şikayetlerin oluşturduğunu bildirdi. Vatandaşların şikayetlerinde, ''söz konusu programların çocuklara kötü örnek olduğunu, Türk aile yapısına uygun olmadığını,
programlarda kadın haklarının ve kişilik haklarının ihlal edildiğini'' belirttikleri kaydedildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious