"Kadın Ustalar'a ödülleri verildi''

  • Giriş : 19.03.2009 / 18:29:00

Türkiye İş Bankası ve Satranç Federasyonu'nun ev sahipliğinde düzenlenen İş Bankası Atatürk FIDE Kadın Ustalar Satranç Turnuvası'nın ödül töreni yapıldı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İş Kuleler'de gerçekleştirilen törene, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimendiker, Genel Müdür Ersin Özince, Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı ile sporcular katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Devlet Bakanı Başesgioğlu, Türkiye İş Bankası'nın satranca verdiği desteğin, bu sporun kitlesel olma yolunda gösterdiği ivmeyle, somut bir şekilde görüldüğünü belirterek, ''Ülkemiz, çok sayıda organizasyona da ev sahipliği yapacak. Satranç Federasyonu'nun, Afrika'da satranç sporuna yaptığı destek de gurur verici. Turnuvanın mükemmel şekilde yapılmasına katkı veren Satranç Federasyonu ve Türkiye İş Bankası'na teşekkür ediyorum'' dedi.

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimendiker de bankanın kurucusu olan ulu önder Atatürk'ün adının, böylesine önemli bir turnuvada yaşatılmasının, tüm İş Bankalılar için gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, Türkiye'yi bir satranç ülkesi yapma hedefiyle yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ise spora ve sporcuya verilen desteğin, kurumsal bir kimlik kazanarak süreklilik arz etmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. 10 ülkeden 12 sporcunun katıldığı turnuvada Hindistan'dan Humpy Koneru şampiyon olurken, Ermenistan'dan Elina Danielian ikinci, Çin'den Hou Yifan üçüncülüğü elde etti. Birinci olan Koneru'nun kupa ve madalyasını Devlet Bakanı Başesgioğlu, ikinci Danielan'ın kupa ve madalyasını Caner Çimendiker, üçüncü Yifan'ın ödüllerini ise Ersin Özince verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*