Kadın vekile kapkaç şoku

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

CHP'li Gürel'in otosunun önünü kesen iki kapkaççı camı kırıp çantasını aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Milletvekili Zeynep Damla Gürel'in önüne Pangaltı'da bir kişi çıktı. Frene basınca başka bir kişi camı kırıp, Gürel'in bacağıyla vites kolu arasına sıkıştırdığı çantayı alıp kaçtı. Gürel olayı anlattığı polisin "şov yapma" diye çıkıştığını iddia etti.

Kadın milletvekiline aracında kapkaç

CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel, kapkaç kurbanı oldu. Kendisi içindeyken aracın camını kıran 2 kişi, Gürel'in bacağının arasından çantasını alıp kaçtı.

CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel, kadınlarla ilgili bir toplantıya giderken kapkaççıların saldırısına uğradı.

Arabasının camı sivri bir aletle kırılarak çantası çalınan Gürel, "Her şey 2 dakikada olup bitti. Çok korktum. İstanbul'da güpegündüz böyle olayların olması çok düşündürücü. Her şeyim gitti" dedi.
Olay, dün sabah saat 11.00 civarında meydana geldi. Sivil toplum örgütlerince kadınlar günü nedeniyle düzenlenen toplantıya katılmak üzere Nişantaşı'na gitmek için yola çıkan Gürel'in önüne Pangaltı'da aniden bir kişi çıktı. Karşıdan karşıya geçiyormuş gibi yapan kişi, arabanın önüne gelince durdu. Gürel, çarpmamak için durunca ikinci kişi arabanın kapısına yaklaştı. Kapıyı yoklayan ve kilitli olduğunu gören ikinci kişi, sivri bir alet çıkararak camı kırdı. Kadın milletvekilinin bacağı ile vites kolu arasında bulunan çantayı almak istedi. Önce çantasını bırakmamak için mücadele eden vekil Gürel, sonunda çantayı bırakmak zorunda kaldı. İki kişi daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı.

İşadamı Mehmet Ragıp Gürel’in de kızı olan Zeynep Damla Gürel, aracının camını kıran iki kişiye direnmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Gürel, çantasında kimliği, milletvekili kartı, cüzdanı ve kredi kartlarının bulunduğunu anlattı.
Olayın şokunu üzerinden atamadığı gözlenen İstanbul milletvekili Gürel, yaşadıklarını sıcağı sıcağına SABAH'a anlattı: "20 yıldır kullandığım yol burası. 3-5 yıl öncesine kadar tereddüt etmeden gidiyordum bu yollardan. Kapkaç olayları artınca kapıyı kilitleme uyarıları üzerine son yıllarda kapıları kilitliyorum."

POLİS 'ŞOV YAPMA' DEDİ
Kapkaç olayının gerçekleşmesinin ardından polislerle birlikte gazetecilerinde geldiğini anlatan Güler, polislerin kendisine "Kameralar karşısında şov yapma" şeklinde çıkıştığını da söyledi.
Güler, "Olay yerine kameralar da geldi. Olayın heyecanıyla polislere 'Ajandamı bulun sizin görev yaptığınızdan emin olayım' dedim. Onlarda bana şov yapmamamı söylediler. Milletvekili kimliğimi açıklayınca olayı anladılar. Polislerin olay yerine geldikten sonra mağdurları 'Geçmiş olsun' diyerek rahatlatması gerekir" diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile CHP'li milletvekillerinin, İstanbul'un sorunlarına ilişkin uyarılarının dikkate alınmadığını savunan Gürel, "Bu konuyla ilgili partim olarak meclise soru önergesi verip konunun üzerine gideceğiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious