Kadınlar Adliye'de birbirine girdi

Kadınlar Adliye'de birbirine girdi.14785
  • Giriş : 20.06.2008 / 16:06:00

Samsun'da otomobil hırsızlığından 10’u tutuklu 26 kişinin yargılanması bugün başladı. Duruşma devam ederken sanık yakınları arasında kavga çıktı. Yaklaşık 10 kadın arasında adliye koridorlarında başlayan kavga sokağa taştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kavga eden kadınlar, polis tarafından güçlükle sakinleştirildi. Kavga eden grup daha sonra birbirlerinden sikayetçi oldu.

Samsun’da yaklaşık 10 ay önce polis, otomobil hırsızlarına yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyon sonucu 26 kişi gözaltına alınarak savcılığa çıkarıldı. Sanıklardan 10’u tutuklanarak cezaevine gönderilirken 16’sı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bugün Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 26 sanığın duruşmasına başlandı. Sanıklar mahkemede ifade verirken yakınları da adliye koridorlarında beklemeye başladı. Bu sırada sanık yakını olan kadınlar arasında “Bizim başımızı siz belaya soktunuz” sözlü sataşmalarıyla başlayan kavga biranda büyüdü. Adliye koridorlarında saç saça, baş başa başlayan kavga giderek büyüyerek sokağa taştı. Yerlerde yuvarlanan kadınlar, polis tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Kadınların kavgası çevredeki vatandaşlar tarafından da merakla izlendi. Kavganın önlenmesinin ardından kadınlar birbirlerinden şikayetçi oldu.

‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, dolandırıcılık, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi, sahte evrak tanzim etmek, hırsızlık’ gibi suçlardan haklarında dava açılan sanıkların ilk duruşması, gelmeyen mağdurların dinlenmesi için ertelendi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious