Kadınlar gününü onlarda unutmadı!

  • Giriş : 08.03.2006 / 00:00:00

Van'ın Başkale ilçesinde Salih Demir (72) isimli vatandaş 50 yıllık eşi Gülüzar Demir'i (68) çorbacıya götürerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Salih Demir'i eşiyle birlikte çorbacıda gören ilçe halkı şaşkınlıklarını gizleyemedi. 50 yıllık evli olduğu eşinin kadınlar gününü çorba ısmarlayarak kutlayan Salih Demir, ilçedeki geleneği de bozan ilk erkek olma ünvanını almış oldu. Başkale'de yıllardan beri aşiretçilik nedeniyle bayanların çarşıda görünmesine ayıp gözüyle bakıldığını ifade eden Demir, buna dur deme zamanının geldiğini ifade etti. Eşini 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle Tahıl köyünden Başkale'ye getirdiğini ifade eden Demir, "50 yıllık evliyiz ve 7 çocuğumuz var. Bugün de evlilik yıl dönümümüz. Ömrümün son deminde çocuklarımın annesinin Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Eşimle birlikte bu güzel ve anlamlı günü en güzel şekilde değerlendireceğiz. İlçemizde artık bayanların da rahatça ve özgürce çarşıya çıkmasını istiyoruz." diye konuştu.

Hayatında ilk defa kocasıyla bir çorbacıya geldiğini söyleyen Gülüzar Demir ise, çevredekilerin bakışları altında utanarak çorbasını zorla yudumladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious