Kadınlar Hülya Avşar'ı seçti

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

'Türkiye'nin Markalaşmış Kişileri' araştırmasının birincisi iki yıl önce vefat eden Sakıp Sabancı, ikinci ise Hülya Avşar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sabancı faktörü
Geçen yıl yapılan araştırmayla bu yılki çalışma karşılaştırıldığında listedeki ilk beş ismin değişmediği görülüyor. Sıralamada Sakıp Sabancı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da birinciliğini koruyor. Vefatının üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, toplum nezdinde sahip olduğu büyük popülarite ve isminin birçok kurumla bir arada anılması nedeniyle Sakıp Sabancı zirvedeki yerini koruyor.

5'incilikten geldi
İlk beşte en dikkat çekici gelişme ise Hülya Avşar'ın beşincilikten ikinciliğe yükselerek geçen yıl önünde yer alan üç ismi geride bırakması. Geçen yıl yüzde 14'lük bir bilinirlik oranıyla ikinci sırada yer alan Vehbi Koç, bu yıl yerini yüzde 8.7'lik bir payla Hülya Avşar'a bırakmış durumda. Hülya Avşar geçtiğimiz yıl yüzde 5.4'lük bir bilinirlik oranıyla beşinci sırada yer alıyordu.

Tatlıses de listede
Yıllardır medyanın gündeminden inmeyen Hülya Avşar, son dönemde yaşadığı boşanmanın ardından medyanın daha da ilgisini çekerek popülaritesini yükseltmeyi başarıyor. Her zaman medyatik bir kişiliğe sahip olan İbrahim Tatlıses listenin dördüncü sırasında yer alırken, politik liderlerden Recep Tayyip Erdoğan ise en popüler siyasetçi olarak öne çıkıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious