Kadınlarda çanta merakı

  • Giriş : 01.09.2007 / 09:04:00

Kadınlar alışverişte en çok parayı çantaya harcıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan yeni bir araştırmaya göre kadınlar ömürleri boyunca ortalama olarak 111 adet çanta satın alıyor

Alışveriş yapmak için hep bir bahanesi olan kadınlar çanta canavarı çıktı. İngiltere'de bin 500'ü aşkın kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre kadınlar en çok parayı çantaya harcıyor. Kıyafetlerin rengine uyumlu çanta takmak isteyen kadınlar farkında olmadan evlerini çanta mağazasına çeviriyor. Araştırmaya göre 30'lu yaşlardaki kadınların ortalama olarak 21 çantası bulunuyor.

MAAŞLARINI YATIRIYORLAR

Ankete göre kadınların yüzde 70'i üç ayda bir yeni çanta aldığını söylerken, bir kadının hayatı boyunca en az 111 çanta satın aldığı belirtiliyor. Araştırmacılar Lindsay Lohan, Sienna Miller, Jennifer Lopez gibi çanta tutkunluğuyla bilinen ünlü kadınların örnek aldığını söylüyor. Anket sonucuna göre kadınlar ünlü yıldızların giyimlerine özeniyor ve üzerlerindeki kıyafetlerin aynısından ya da benzerinden satın alabilmek için maaşlarının son kuruşuna kadar harcayabiliyor.

TEMKİNLİ OLMAK LAZIM

Satın alınan çoğu çanta dolapta süs misali dururken bayanlar en çok büyük ve kullanışlı olan üç çantasını kullanıyor. "Neden bu kadar çok çanta satın alıyorsunuz" sorusuna kadınların verdiği yanıtlar ise çok ilginç. Kadınların büyük çoğunluğu "Ne zaman ne tarz giyineceğiniz belli olmaz, temkinli davranmak gerekir" diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious