Kadınların mitingine PKK damga vurdu

  • Giriş : 04.03.2007 / 00:00:00

'Kadınlar Günü'nü bile terör örgütü PKK şovuna dönüştürmek istediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen mitinge, terörist başının posterleri ve terör örgütünü temsil eden bez parçalarıyla girmeye çalışan bazı kadınlara polis izin vermedi. Memorial Hastanesi önünde toplanan yaklaşık 3 bin kişilik grup, arama noktalarından geçerek miting alanına alındı.

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen miting için gelen yaklaşık 3 bin kişi Piyalepaşa Bulvarı Memorial Hastanesi önünde toplandı. Çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi parti üyelerinden oluşan topluluk, pankartlar açıp sloganlar atarak mitingin yapılacağı Çağlayan Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) üyesi bazı kadınların terörist başı Öcalan posteri taşıdıkları ve lehine slogan attıkları gözlendi. E-5 Çağlayan köprü altındaki arama noktasından giriş yapan gruplar, polis ekipleri tarafından didik didik arandı. Terör örgütü PKK'yı simgeleyen bez parçalarıyla miting alanına girmeye çalışan kadınlara polis izin vermedi. Kadınlardan biri elindeki bez parçasını polise vermemek için göğsüne soktu. Bunu gören kadın polisler, gösterici kadını arayarak bez parçasını aldı. Bu sırad polisle bazı kadınlar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Mitingler nedeniyle emniyette kriz merkezi oluşturuldu

Kadıköy ve Çağlayan'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde bugün yapılacak mitingler nedeniyle emniyette kriz merkezi oluşturuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde İstanbul Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı koordinesinde oluşturulan kriz merkezinde, polisin yanı sıra jandarma, belediye, sağlık ve ilgili diğer birimlerden yetkililer görev yapıyor.

Kriz merkezinde, Kadıköy ve Çağlayan'daki miting alanlarından MOBESE kameralarının elde ettiği görüntüler inceleniyor. Bu arada MOBESE'nin kamyon ve minibüslerden oluşan seyyar araçları da miting alanları çevresinden elde ettikleri görüntüleri merkeze iletiyor.

Mitingler için yaklaşık 2 bin 500 polisin görevlendirildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious