Kadir gecesi programları

Kadir gecesi programları.52026
  • Giriş : 26.09.2008 / 08:38:00

Televizyonlar bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi'ni özel programlarla ihya ediyor. Kanalların programları şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal 7: İslam dünyasının en kutsal günlerinden biri olan Kadir Gecesi'ni, Eyüp Sultan Camii'nden canlı olarak ekrana gelecek özel bir programla kutlayacak. Süleymaniye Camii'nden ekrana gelecek Kadir Gecesi Özel'de Kur'an-ı Kerim ziyafeti, en güzel ilahiler ve mevlitler ekrana gelecek, eller hep birlikte duaya açılacak. Kadir Gecesi'ne özel programın açılış konuşmasını Eyüp Müftüsü İsa Gürler yapacak.

Eyüp Sultan Cami İmam Hatibi Metin Çakan, Fatih Cami İmam Hatibi Osman Şahin, Fenerbahçe Cami İmam Hatibi Fatih Akman ve Süleymaniye Cami İmam Hatibi Ekrem Nalbant'ın okuyacağı Kur'an-ı Kerim, mevlidhanlar Ahmet Kayacı, Adem Karabey, Yunus Balcıoğlu ve Bekir Büyükbaş'ın icra edeceği mevlidlerle süslenecek. Programa Bekir Büyükbaş İlahi Grubu'nun okuyacakları birbirinden güzel ilahilerle gecenin manevi atmosferine katkıda bulunacaklar. Gecenin ara duasını Eyüp Sultan Cami İmam Hatibi Metin Çakan yaptırırken Kadir Gecesi son duasını Ümraniye Modoko Cami İmam Hatibi Hüseyin Güleç yapacak.

Saat 19.45'te yayınlanacak Kanal 7 TV Filmi kuşağında ise bu akşam Resulullahın yaşamadığı bir dünyada ezan okuyamayan, Bilal-i Habeşi'nin sonsuza kadar sürecek kutlu çağrısının yürekleri sarsan öyküsü ile kekeme bir çocuğun Bilal gibi ezan okuma isteği ve bunun için gösterdiği inanılmaz çabası ekrana gelecek…


Samanyolu: Beyazıt Camii'nden yayınlanacak 'Kadir Gecesi Özel' 19.50'de başlıyor. Programa İstanbul Müftülüğü İlahi Korosu renk katacak.

Kanal A: Nuray Hafiftaş ve Bilal Ercan'ın sunduğu 'Çifte Yürek Kadir Gecesi Özel' 21.30'da yayınlanıyor. Ankara Mamak Amfi Tiyatro'dan canlı ekrana gelecek programda ilahiler, Mehmet Atici'nin Kur'an-ı Kerim kıraati ve Necmettin Nursaçan'ın sohbeti izleyiciyle buluşuyor.

Star TV: Urfa'nın meşhur "Yananlar Grubu" ve tanınmış okuyucuların konuk olacaği Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru Kandil Özel 20.00'de canlı olarak ekrana gelecek.

Dost TV: Kur'an Tilaveti, Hatim Duası ve Kadir Gecesi'nin farklı yönleriyle konuşulup canlı telefon bağlantılarının kurulacağı 'Kadir Gecesi Kandil Özel' 20.40'ta yayınlanıyor.

Mehtap TV: Kur'an ziyafeti, ilahiler ve sohbetler 'Kadir Gecesi Özel'de 21.15'te ekrana geliyor.

TRT: Mübarek "Kadir Gecesi" Mevlidi Bursa Yıldırım Camii'nden canlı yayında TRT-1'de... 21.15'teki yayın TRT INT ve TRT TRÜK'te de yayınlanacak... 20.55'te TRT-1'de yayınlanacak 22.45'te TRT INT'te tekrar edilecek "Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed" adlı programda ise Peygamberimizin temel niteliklerinin ve insanlığa getirdiği değerlerin ele alındığı programda, Cemalnur Sargut, Tuğrul İnançer, Prof.Dr. Mahmud Erol Kılıç, Rabia Brodbeck gibi uzmanların röportajları yer alıyor...

ATV: Saat 20'de Hz. Muhammed adlı Hollywood yapımı animasyon filmini ekrana getiriyor. Film bir çocuğun gözüyle peygamberimizin hikayesini ve İslamiyetin doğuşunu anlatıyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*