Kadir Gecesi'nde 10 bin mahkum affedilecek

Kadir Gecesi'nde 10 bin mahkum affedilecek.20874
  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı, geleneksel Kadir Gecesi affından bu yıl 10 bin mahkumun yararlanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı, Daşoguz vilayetinin pamuk tarlalarında hasat çalışmalarına start verdi. Yöneticilere hasadın en kısa zamanda tamamlanması talimatını veren Türkmenbaşı, Köroğlu ilçesinde yaptığı toplantıda geleneksel Kadir Gecesi affına da değindi. Her yıl Kadir Gecesi'nde binlerce mahkumu affeden Türkmenbaşı, bu yılki aftan 10 bin kişinin yararlanacağını söyledi.

Türkmenbaşı`nın Kadir gecesi dolayısıyla affettiği mahkumların 2 binini Daşoguz vilayetinin vatandaşları oluşturuyor. Bu yıl serbest bırakılacak mahkumlara vilayetin belediye başkanları tarafından iş temin edileceği öğrenildi.

ÜLKENİN MİLLÎ GELİRİ 15 YILDA BİN KATINA ÇIKTI

Türkmenbaşı ülkede halkın refah seviyesinin arttığını, 1991 yılında kişi başına düşen milli gelirin 7 dolarken, bu gün bu rakamın 8 bin dolara ulaştığını kaydetti. Ayrıca, Devlet Başkanı Daşoguz'da 20 milyon dolar değerinde su arıtma tesisinin kurulması konusunda ilgili birimlere talimat verdi. Bu konuda uluslarası bir ihale ilan edileceği duyuruldu. Bu tesis hizmete açıldıktan sonra, vilayette kanalizasyon sistemi tesisi de inşa edileceği öngörüldü.

Türkmenbaşı bugün Daşoguz'dan Lebap vilayetine geçecek. Lebap'ta Türkmenbaşı, toplam değeri 22 milyon dolara mal olan kanalizasyon tesisinin açılışını yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious