Kadir Gecesine hazır mısınız?

Kadir Gecesine hazır mısınız?.13436
  • Giriş : 08.10.2007 / 07:30:00
  • Güncelleme : 07.10.2007 / 22:29:04

Bu gece öyle bir gece ki o gecede yapılan dualar kabul olacak!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu gece Kuran-ı Kerim ayetlerinin Hz. Muhammed'e indirilemeye başlandığı gün olan, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi. Bu mübarek geceyi idrak etmenin ve ondan nasiplemenin yolu Kuran-ı Kerim'i anlamaktan geçiyor.

Diayenet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kadir Gecesi sebebiyle bir mesaj yayınladı. Bardakoğlu mesajında, Kadir Gecesi'nin önemini vurguladı.

Bardakoğlu; "Aklen ve fikren diri olanları uyarmak için gönderilen Kur'an, bize kendimizi hikmet aynasında görmemiz ve Rabbimizi tanımamız için rehberlik etmekte, varoluşun ve hayatın anlamını göstermektedir. O, dünya ve ahiret mutluluğunun yol haritasıdır. Bunun için de Kur'an bize hem Yüce Yaratanımıza karşı ödevlerimizi, hem de kendimize yakın ve uzak çevremiz ile bütün insanlara karşı sorumluluklarımızı hatırlatır."

Bardakoğlu, bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, yurt dışında yaşayan vatandaş ve soydaşlar ile İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ederek, ''Bu müstesna gecede yapacağımız dua ve yakarışların bütün insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious