Kadir Has Stadyumu görücüye çıktı

Kadir Has Stadyumu görücüye çıktı.13771
  • Giriş : 09.01.2009 / 14:30:00

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve federasyon yetkilileri ile Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayseri'de yapımı süren stadyumda incelemede bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


TFF Başkanı Mahmut Özgener, Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayseri'de ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti.

Ziyarete, Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, Genel Menajer Süleyman Hurma ve Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Sabri Büyükbahçeci de katıldı.

Özhaseki, Özgener ve beraberindekilere, yapımı süren Kadir Has Stadyumu'nun maketini göstererek, proje hakkında bilgi verdi. Özhaseki, daha sonra uygulamaya konulan Erciyes Master Planı için hazırlanan maket üzerinde Erciyes Kayak Merkezi'nde yapılacak çalışmaları anlattı.

Erciyes Dağı'nın uluslararası kayak merkezi haline getirilmesini amaçladıklarını ve projenin uygulanması için ihaleleri kısa sürede düzenleyeceklerini ifade eden Özhaseki, kayak merkezinde Futbol takımlarının kamp yapabileceği tesisler oluşturulacağını söyledi.

Bunun üzerine Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, merkezdeki spor tesisi sayısının artırılmasının iyi olacağı tavsiyesinde bulunarak, burada kamp yapabileceklerini bildirdi.

Başkan Özhaseki, daha sonra Özgener, Terim ve beraberindeki heyete, yapımı süren Kadir Has Stadyumu inşaatını gezdirdi. Özgener ve beraberindeki heyete stadyumun özellikleri ve inşaat çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Sporcuların maç öncesi kapalı mekanda ısınmaları için hazırlanan bölümü gezen Fatih Terim, bu alanın zemininin yumuşak malzeme ile kaplanmasının faydalı olacağı tavsiyesinde bulundu.

Heyet, stadyumdaki locaları da gezdikten sonra inşaat alanında ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*