Kadir Has Stadyumu hazır!

Kadir Has Stadyumu hazır!.10448
  • Giriş : 06.03.2009 / 14:34:00

Kayserispor ile Fenerbahçe maçı ile hizmete girecek Kadir Has Stadyumu karşılaşmaya hazır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Stadyum Müdürü Osman Kayaalp, stadın Pazar günkü maça her yönüyle hazır olduğunu kaydetti.

Bazı gazetelerde stadın zemininin sağlıklı olmadığı yönünde haberler yer aldığını ifade eden Kayaalp, şu bilgileri verdi:

"Stadımız, Kayserispor-Fenerbahçe maçına her yönüyle hazır. Zaten, Futbol Federasyonu yetkilileri günler öncesinden incelemede bulunarak statta karşılaşma yapılabileceği yönünde rapor verdiler. Stadımızın maç için gerekli tüm çalışmaları tamamlandı. Şu an locaların tefrişatı, reklam panoları ve çevre düzenlemesi gibi maç oynanmasına engel teşkil etmeyecek çalışmalar sürüyor. Stadın zemini ile ilgili haberler de asılsız. Zemine yaklaşık 1 ay önce çim ekildi. Zemin, şu an için biraz gevşek, ama biz tüm çalışmalarımızı zamanında yapıyoruz. Yarın, zemindeki çimler biçilecek ve silindir ile zemin sertleştirilecek. Şu an stadımızın zemini Türkiye'deki çok sayıda stattan daha iyi ve kaliteli durumda."

Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde de, Kadir Has Stadyumu'ndaki çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğu duyuruldu.

Kadir Has Stadyumu'nun Kayserispor-Fenerbahçe maçı ile hizmete açılacağı belirtilen federasyon açıklamasında, stadın tribünlerinin tamamen kapalı olduğu, radyan ısıtıcılarla taraftarların soğuk havadan etkilenmesinin engelleneceği, stat zemininin de alttan ısıtmalı olduğu kaydedildi.

32 bin 864 koltuk kapasiteli stadyumun teknik özellikleri hakkında da bilgi verilen açıklamada, "Kayserispor ile Fenerbahçe arasında 8 Mart Pazar günü oynanacak maç ile hizmete açılacak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu'nda hazırlıklar tamamlanmak üzere. UEFA standartlarında yapımı gerçekleştirilen stat, Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor ile milli takımın maçlarına ev sahipliği yapacak" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*