Kadir Has Üniversitesi ödüle doymuyor

Kadir Has Üniversitesi ödüle doymuyor.11604
  • Giriş : 02.12.2008 / 17:02:00

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri kısa metraj film yarışmasının ardından fotoğraf alanında aldıkları ödülle başarılarını kanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu Serap Atalay'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği kısa metraj dram türündeki film “Yasak Elma (The Forbidden Fruit)” , 7 - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında Los Angeles'ta düzenlenen, “ 6 th International Student Film Festival Hollywood”da en iyi yabancı filmler arasında yer aldı. Film ayrıca “Best Foreign Language Suspense/Thriller” ödülünü kazandı.

Ünlü film yıldızı Beverly Garland'ın Oteli Beverly Garland Holiday Inn'de gerçekleştirilen, 9 ülkeden öğrencilerin katıldığı, birçok farklı kültür ve fikre ev sahipliği yapan festivalde 250 film arasından seçilen 78 film gösterildi ve ödüller verildi.

Serap Atalay, kendisiyle yapılan söyleşide Kadir Has Üniversitesi'nde Sinema-Televizyon okumanın hayatının dönüm noktalarından biri olduğunu ve kendisini daha işin başında saydığını söyledi.

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencisi Serhat Bayram ise, National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2008 Türkiye Elemeleri'nde Garanti Emeklilik Özel Ödülü'nü almaya hak kazandı. Bayram, Balat semtinde demire asılmış salllanan bir çocuğu görüntülediği “Dünyaya Tersten Bakmak” adlı eseri ile Mutluluk Kategorisi Türkiye Birincisi seçildi.

Türkiye jurisi Ara Güler, Oğuz Haksever, Kemal Nuraydın ve Cem Aydın'dan oluşan yarışmada dereceye giren fotoğraflar daha sonra Washington'daki uluslararası yarışmaya gönderilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*