Kadir Has'ın ailesine başsağlığı mesajları

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi iş adamı Kadir Has'ın vefatı dolayısıyla eşi Rezan Has'a bir telgraf gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Sezer'in telgrafı şöyle:
''Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi büyük hayırsever Kadir Has'ın vefatından derin üzüntü duydum.
Türk ekonomisine önemli katkılarda bulunan Kadir Has, ülkemize kazandırdığı çok sayıda eğitim ve sağlık tesisi ve övgüye değer destekleriyle örnek olmuştur.
Yaşamı boyunca her zaman ülkesinin geleceğinden kendini sorumlu tutma bilinciyle hareket eden Kadir Has, hayırsever kişiliği, girişimleri ve hizmetleri ile ulusumuzun gönlünde yaşayacaktır.
Kadir Has'a Tanrı'dan rahmet diler, size ve Has ailesine içten başsağlığı dileklerimi iletirim.''

BAYKAL, HAS'IN ÖLÜMÜNDEN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUĞUNU BİLDİRDİ

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iş adamı Kadir Has'ın vefatı dolayısıyla yayınladığı mesajda, iş adamının ölümünden büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.
Baykal'ın mesajı şöyle:
"Günümüzün gerçek anlamda örnek alması gereken sayılı isimlerden birini, hayırsever Kadir Has'ı kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle öğrendim.
86 yaşında, çok önemli katkılarda bulunduğu eğitim dünyasıyla ilgili çalışmasını sürdürürken yaşamını yitiren Kadir Has, servetini özellikle eğitim için ve toplum hayrına harcamanın mutluluğuyla gözlerini yummuştur.
Kadir Has, gönül zenginliği ve ruh cömertliğiyle başta iş dünyası olmak üzere herkesçe, hepimizce örnek alınması gereken çok saygıdeğer biriydi. Türkiye bu değerlere sahip olan Kadir Has'ı hak ettiği gibi uğurlayacaktır." Baykal, çok özel, önemli ve saygın bir hayırsever olan Kadir Has'a rahmet, ailesine, eğitim dünyasına ve Türkiye'ye de başsağlığı dileğinde bulundu.

MUMCU: "MİLLETİYLE KAZANDI, MİLLETİYLE PAYLAŞTI"

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, hayırsever iş adamı Kadir Has'ın Türkiye'ye büyük hizmetler verdiğini, milletiyle kazandığını, milletiyle paylaştığını belirtti.
Mumcu, iş adamı Kadir Has'ın vefatı dolayısıyla yayınladığı mesajda, şunları kaydetti:
"Hayırsever iş adamı Kadir Has'ın vefatından büyük üzüntü duydum. Kadir Has, milletimizin hafızasında iş adamı olmasının ötesinde, hayırseverliği ile yer etmiş bir isimdi. Özellikle binlerce öğrenciye verdiği destek ve eğitime yaptığı yatırımlarla ülkemize büyük hizmetler verdi. Milletiyle kazandı, milletiyle paylaştı.
Merhum Kadir Has'a yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

DSP GENEL BAŞKANI SEZER: "KADİR HAS VATAN BORCUNU ÖDEMİŞ ÖRNEK BİR İNSANDI"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, iş adamı Kadir Has'ın vatan borcunu ödemiş, örnek bir insan olduğunu belirtti.
Sezer, Kadir Has'ın vefatı dolayısıyla yayınladığı mesajda, hayırsever ve çok değerli iş adamı Kadir Has'ın vefatından derin üzüntü duyduğunu ifade etti.
Eğitim dünyasına çok sayıda ve çok önemli eserler kazandırmış olan Kadir Has'ın, iş adamı olarak da büyük başarılara imza attığını belirten Sezer'in mesajı şöyle:
"Servetini başta eğitim alanında olmak üzere bir çok hayır ve yardım işinde kullanmış bulunan Kadir Has her yönüyle özel bir kişi idi.
O, anılarını 'Vatan Borcu Ödüyorum" adlı kitapta toplamış, bu kitabı daha geçen ay güncel eklerle yenilemişti. Kadir Has, gerçekten vatan borcunu ödemiş örnek bir insandı.
Kadir Has'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, Türk eğitim ve iş dünyasına ve tüm halkımıza başsağlığı dilerim.

Genelkurmay BAŞKANI ORGENERAL BÜYÜKANIT: "ÜLKEMİZİN KALKINMASINDA ÇOK BÜYÜK HİZMETLERDE BULUNAN SAYIN KADİR HAS'IN VEFATINDAN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, ülkenin kalkınmasında çok büyük hizmetlerde bulunan Kadir Has'ın vefatından büyük üzüntü duyduklarını bildirdi.
Orgeneral Büyükanıt, iş adamı Kadir Has'ın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, şunları kaydetti:
"Ülkemizin kalkınmasında çok büyük hizmetlerde bulunan Sayın Kadir Has'ın vefatından büyük üzüntü duyduk. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz."

BAŞBAKAN ERDOĞAN, KADİR HAS'IN OĞLU NURİ HAS'I ARAYARAK BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ İLETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Has'ın oğlu Nuri Has'ı arayarak başsağlığı dileklerini iletti.
Erdoğan, Nuri Has'a, haberi Antalya'da aldığını belirterek, Kadir Has'ın vefatından "büyük üzüntü" duyduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious