Kadir İnanır'ın İlker Başbuğ'dan özel isteği

Kadir İnanır'ın İlker Başbuğ'dan özel isteği.7582
  • Giriş : 31.10.2008 / 08:50:00

Yönetmen Erden Kıral, Kadir İnanır'ın Orgeneral İlker başbuğ'dan bir ricası olduğunu belirterek, 12 Eylül sonrası arşive kaldırılan bir filmin oradan çıkartılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkmax kanalında yayınlanan Mustafa Altıoklar'ın 'Sinemacı' programının konuğu yönetmen Erden Kıral oldu.

Erden Kıral, yönetmenliğe yükselene kadar çok çile çektiğini anlattı. Güney Film'de çalıştığı yıllarda oradan aşırdığı malzemelerle ilk filmini çektiğini anlatan Kıral, yarım saatlik bu filmde rol alan delikanlının da Kadir İnanır olduğunu anlattı.

"Kumcu Ali Yaşar" isimli filmin, 12 Eylül sonrasında askerler tarafından alınarak arşive kaldırıldığını söyleyen Mustafa Altıoklar, Genelkurmay Başkanlığı'na şöyle seslendi:

"Silahlı Kuvvetler'e çağrı yapıyorum. Kumcu Ali Yaşar, 12 Eylül sonrasında arşive kaldırılmıştı. Genelkurmay Başkanı'ndan ricam, emir versin o filmi bulup geri versinler."

Yönetmen Erden Kıral, Kadir İnanır'ın ilk filmi olan 'Kumcu Ali Yaşar'ın ünlü aktör için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Kadir İnanır'ın da isteği bu, o da filmi istiyor" dedi.

Mustafa Altıoklar, Genelkurmay'ın iletişim alanında çok iyi çalıştığını ve bu çağrılarından haberdar olup gerekenin yapılacağına inandığını ifade etti.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*