Kadir Topbaş: İstanbul'un su sorunu yok

Kadir Topbaş: İstanbul'un su sorunu yok .8413
  • Giriş : 16.07.2008 / 16:02:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''İstanbul'un su sorunu yok, İstanbullu su tasarrufu yapıyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

16. Uluslararası Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali'nin açılışına katılmak üzere Malatya'ya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti.

Topbaş, ziyarette yaptığı açıklamada, Malatya'ya içme suyunun sağlandığı kaptajı gezdiğini ve çok beğendiğini ifade ederek, Malatya'nın içme suyu konusunda şanslı olduğunu belirtti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topbaş, ''İstanbul'un su sorunu konusunda alınan tedbirlerin neler olduğuna'' ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

''(İstanbul'un barajlarında şu kadar su var. Bu su da şu kadar süre idare eder) gibi ifadeler kullanılıyor. Evet yapılan değerlendirilmelerde hiç yağış olmadığı takdirde kasım ayına kadar suyun yeteceği öngörülüyor. İstanbul'un su sorunu yok, İstanbullu su tasarrufu yapıyor. Su tüketiminde oldukça titiz davranılıyor. Böyle devam ettiği takdirde önümüzdeki süreçte oluşacak yağışlar sayesinde de su sorunumuz olmayacak.''

Topbaş, Malatya'ya ilk kez geldiğini ve şehircilik anlamında gelişen bir kentle karşılaştığını kaydederek, vatandaşların ilgisinden memnun olduğunu söyledi.

Topbaş, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz'ü de ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*