Kadir Topbaş'a bombalı ihbar yapıldı

Kadir Topbaş'a bombalı ihbar yapıldı.8050
  • Giriş : 04.06.2009 / 20:57:00

Danimarka'nın başkenti Kopenhag’da İklim Konferansı'na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün İstanbul’a dönerken büyük bir tehlike atlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da 4 gün süren Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler İklim Konferansı'na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün İstanbul'a dönerken büyük bir tehlike atlattı...

Topbaş Kopenhag'ın Kastrup Havaalanı'na gittiğinde, polise Türk Hava Yolları bürosunun bulunduğu 2 no'lu terminalin kontrol kısmında bomba patlayacağı ihbarı yapıldı.

İhbarın yapıldığı yere gelen polisler şüpheli bir paket buldular. Havaalanı polisi, hemen çevreyi insan ve araç trafiğine kapatırken, Kadir Topbaş, THY yetkilileri tarafından apar topar içeri alınarak güvenli bölgeye götürüldü.

Kadir Topbaş ve beraberindekiler VIP bölümünde ağırlanırken, THY bürosununun bulunduğu 2 no'lu terminal ile 3 no'lu terminal arasında geniş güvenlik önlemleri alan polisler, bölgenin aranması için bomba uzmanlarını çağırdılar.

Kadir Topbaş ve bareberindekiler güvenlik altında THY uçağına bildirildiler. Topbaş'la birlikte bulunan Ahmet Faruk, 'Tam içeri girerken bomba ihbarı alındığı bildirildi. Bizi apar topar içeri aldılar. Biz girdikten sonra bir yığılma oldu. Tabi biz de bir panik yaşadık ama şimdi çok iyiyiz, sakinleştik. Uçağa binmek üzereyiz. THY görevlilerine teşkkür ederiz' dedi.

THY uçağı bomba ihbarı nedeniyle yolcuların bilet kontrol işlemleri gecikince kalkışta da yaklaık 20 dakikalık bir gecikme yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*