Kadir Topbaş'ın bile Ak Parti'den bıktığı söyleniyor!

Kadir Topbaş'ın bile Ak Parti'den bıktığı söyleniyor!.14540
  • Giriş : 13.09.2007 / 20:10:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:31:47

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Kadir Topbaş'ın bile Ak Parti'den bıktığını söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

20 yıldır CHP'nin içinde aktif olarak politika yapan Gürsel Tekin 22 Temmuz seçimlerinin ardından İstanbul İl Başkanlığı'na getirildi.

Gürsel Tekin'le yaklaşan yerel seçimler ve CHP hakkında yaptığımız söyleşiye başlamadan önce Tekin'in sitemleriyle karşılaşıyoruz.

"Sitenizde benimle ilgili Hadi Özışık'ın yazısını okudum. Hadi Bey benimle ilgili çok güzel şeyler söylemiş ama Baykal'ın bana çelme taktığını da nereden çıkarmış?" diye soruyor.

BAYKAL GÜRSEL'E ÇELME TAKIYOR MU?

"Gerçekten Baykal size çelme takmıyor mu peki?" diye soruyoruz. "Hayır tabii ki" diyor, "Sayın Baykal beni il başkanı yaptı. Ayağıma çelme takmak istese, böyle önemli bir göreve beni getirir miydi?"

"Peki siz, Sarıgül'le Baykal arasındaki çekişmenin neresinde yer alıyorsunuz?" diye sorduğumuzda şöyle yanıt veriyor: "Sarıgülle Baykal arasında bir çekişme yok. Bir kere ikisinin arasında bir çekişme olabilmesi için Sarıgül'ün o partinin içinde olması lazım. Parti içinde olmayan bir insan sadece magazine yönelik bir takım hareketler içinde. Sarıgül'le Baykal arasında bir çekişme olduğunu söylemek, onu Deniz Baykal'ın rakibi olarak görmek anlamına gelir ki bu da çok büyük bir hata olur"

CHP'LİLER HÜCRE EVLERİNDE YETİŞMİYOR

"Ama Sayın Tekin, yapmayın, CHP'nin içindeki çekişmeleri herkes biliyor. Baykal'ın kamuoyundaki görüntüsü de 'hizipçi, kavgacı, gitse de CHP kurtulsa' şeklinde" diyecek oluyoruz hemen lafımızı kesiyor: "CHP perdesiz ev gibidir" diyor. "Diğer partiler gibi hücre evlerinde yetişmiyorlar"... Bu sözlerini de şöyle destekliyor: "Diğer partilerde hiç muhalefet yok mu? AKP'de MHP'de hiç muhalefet yok mu? Ama medya suni gündemler yaratarak sürekli Deniz Baykal'ı hizipçi şeklinde gösteriyor."

"HALEN ESKİ KOMÜNİST KAFA" DEDİLER

Bir gazeteci olarak tabii ki bu lafların altında kalmam. Ne yapıyorum? "Peki bu haberlerde hiç doğruluk payı yok mu Sayın Başkan? CHP örgüt olarak Baykal'ı destekliyor mu" diye medyanın yaptığı haberleri savunalım istiyorum. Gürsel Tekin o kadar kendinden emin söylüyor ki " İstanbul'da da, İstanbul dışında da her yerde örgütü Baykal'ın arkasında" diye, insanın gerçekten inanası geliyor. Tekin konuşmasını sürdürüyor: "Bakın 1995'te Deniz Baykal 'devlet kuşatıldı' dedi. Susurluktan sonra her şey ortaya çıktı. Bankalar furyası ortaya çıkmadan Baykal 'Bu bankacılık sistemi bizi batırır' dedi. Türkiye'nin en büyük gazetesi 'Halen aynı komünist kafa' diye yazdı. Ama sonra ne oldu, bankalar teker teker batınca, Baykal'ın doğruluğu açığa çıktı."

GÜRSEL TEKİN BÜYÜKŞEHİR'E ADAY MI?

Gürsel Tekin Belediyecilik geçmişi olan bir siyasetçi. Tam da yerel yönetim seçimleri yaklaşmışken İl Başkanlığı'na getirilmesini anlamlı bulduğumuzu söylüyoruz kendisine. "Evet doğrudur" diyor. "Böylece CHP yönetimi, başta Sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal olmak üzere, ‘İstanbul'u geri istiyoruz’ demiştir anlamını çıkarıyoruz. Türkiye'nin AK Parti iktidarından kurtulmasının yolu, yerel yönetimleri geri almaktan geçiyor. CHP bundan sonra örgütlerine daha çok inisiyatif verecek. Partimizin zayıf ve güçlü yanları yapılan incelemeler sonucu yeniden gözden geçirilecek. Halkımızın CHP'den ne beklediği, hangi sorunlarına sahip çıkmasını istediği ve bize düşen görevler de ayrıntılarıyla belirlenecek. Böyle kritik bir süreçte, 84 yıllık köklü bir partinin, halkın beklentilerine cevap verebilmesi ve yerel yönetimleri geri alabilmesi için çok çalışmamız gerekecek."

Peki siz belediyecilik geçmişi olan biri olarak Büyükşehir için aday olacak mısınız? sorumuza siyasi bir manevrayla geşiştiriyor: "Ben il başkanıyım".

"AK PARTİ ELİNİ İSTANBUL'DAN ÇEKSİN"

Anlaşılan Gürsel'in belediyecilik geçmişi onu hiç bırakmıyor. İki lafından birisi "İstanbul ağlıyor" zira... İstanbul'un sorunların sayıp döküyor "Trafik, yol bunnlara sorun bulunur ama havamız bitti havamız" diye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bile Ankara'dan bıktığını söylüyor. "Ankara, AK Parti bir an önce elini İstanbul'dan çekmelidir" diye feryat ediyor.

"TOPBAŞ BİLE AK PARTİ'DEN BIKTI"

Gürsel'in Ankara diye tabir ettiği yer Topbaş'ın kendi partisinin elinde bulunuyor. Onu da mı bezdirmişler yani? diye şaşırıyoruz. "Daha bugün elime geçti. Bakın, Kadir Topbaş TOKİ'ye ve Bayındırlık Bakanlığı'na dava açmış. Ankara'da yapılan planlar için... Yürütmeyi durdurma kararı almış."

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious