Kadir Topbaş'ın UCLG sevinci

Kadir Topbaş'ın UCLG sevinci.9796
  • Giriş : 30.11.2008 / 08:29:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eşbaşkanı olduğu UCLG toplantısının İstansbul'da yapılacak olmasıyla ilgili sevincini şöyle anlattı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Örgütü (UCLG) Eşbaşkanı Kadir Topbaş, UCLG'nin toplantısının İstanbul'da olması ve üye olmak isteyen belediyelerin sayısının artmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi.

Kadir Topbaş, Four Seasons Hotel İstanbul'da düzenlenen UCLG Dünya Konseyi Toplantısı gala yemeğinde yaptığı konuşmada, İstanbul'un, iki kıtanın buluştuğu ve yüzyıllardan beri güzelliklerin yansıtıldığı bir kent olduğunu bildirdi.

İstanbul'u gezen, yaşayan ve bir süre burada kalan insanların bu kente aşık olduklarını dile getiren Topbaş, İstanbul için mitolojide ''kıtaların öpüştüğü kent'' denildiğini kaydetti.

İstanbul'un siluetine yukarıdan bakıldığı zaman öpüşen iki insanı hissettirdiğini anlatan Topbaş, buna da mutlulukların yansıtıldığı kent olarak bakıldığını söyledi.

Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''UCLG'nin toplantısının İstanbul'da olması ve üye olmak isteyen belediyelerin sayısının artması bizi son derece mutlu ediyor. Sizler çok önemli kararlar aldınız. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İstanbul'un güneşli yüzünü gördünüz. Bugün yağmur yağıyor. Biz yağmur istiyoruz, çünkü barajlar için gerekli. Ama her haliyle İstanbul güzeldir.''

Gala yemeğine, UCLG Genel Sekreteri Elisabeth Gateau, Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun da aralarında bulunduğu davetliler katıldı.

UCLG'nin ''Dünya Konseyi ve Dünya Yönetim Kurulu 2008 Yılı Toplantısı'', yarın yapılacak oturumların ardından sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*