Kadir Topbaş'tan seçim sonuçları

Kadir Topbaş'tan seçim sonuçları.28525
  • Giriş : 30.03.2009 / 10:05:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 10:15:44

Topbaş: İstanbul siyasi tarihinde 2. kez belediye başkanı olma onurunu yaşıyorum, bu bir rekordur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, İstanbul'da resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazandığını açıkladı. Topbaş, "İstanbul siyasi hayatında 2. kez belediye başkanı olma onurunu taşıyorum ve bu bir rekordur. Şükranlarımı yurttaşlarıma ifade etmek istiyorum. Tabi bu bana çok farklı bir sorumluluk daha getiriyor." dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul il binasında yaptığı açıklamada Topbaş, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'un başkanlığını 2. kez kazandığını söyledi. Topbaş, "Kazanan millet olmuştur. Kazanan Türkiye olmuştur. Burada bunu özellikle ifade etmek istiyorum. AK Parti Türkiye'de ve İstanbul'da başarısını ortaya koymuştur. Ben özellikle kendi açımdan baktığımda. Böyle bir kentin belediye başkanlığı gibi onurlu bir görevi bana yükledi. Sandık başına giden herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Geç saatlere kadar herhangi bir açıklamada bulunmamasının sebebini de anlatan Topbaş, "Sizleri bu saate kadar beklettik. Aldığımız siyasi edep nedeniyle sonuçlar netleşmedikte sizin karşınıza çıkmak istemedim. Çünkü insanın sözü adamı bağlar. Adamın sözü de adamı bağlar onun için erken konuşmak istemedim ve sonuçların netleşmesini istedim. Bizim işimiz çok konuşmak değil çok iş yapmak." diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Türkiye'nin dört bir yanında alınan sonuçlardan ders çıkartacaklarını ve yeni projeler ve stratejilerle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Topbaş, "Bu çok büyük bir onur, 2. kez mazbata almak. Oranlardan bahsetmeyeceğim. Gelinen sonuca göre benim devamıma halk karar vermiştir." ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından Topbaş, partililerin sevgi gösterileri arasında salondan dışarı çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*