Kadirli'de öğrenciler yararına kermes açılacak

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına düzenlenen gıda ve giyecek kesmesi ilk günden yoğun ziyaretçi akınına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadirlili yardım sever bayanların el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları elişleri, yemekler ve hediyelik eşyalar satışa sunulacak.

Elde edilecek gelirin fakir öğrenciler yararına harcanacaı belirtildi. Kadirli Kaymakamı Sadettin Kalkan, ev hanımlarının eğitime katkı sağlamak amacıyla bir araya gelmelerinin sevindirici olduğunu söyledi.

Gönül-Der olarak yıl içerisinde çeşitli sosyal faaliyetlere imza attıklarını söyleyen Gönül - Der Başkanı Muhittin Akkaya, "İlçemiz eğitimi yüksek bir yer. Fakat maddi imkansızlıklardan dolayı okul hayatını bırakan öğrenciler var. Dernek olarak geleceğimizin mimarlarını yetiştirmek amacıyla kermes düzenledik. Sağ olsunlar derneğimizin kadın kolları konu insana yardım olunca fedekarca uğraş veriyorlar. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen kermesten elde edilen gelir gibi bu kermesimizin geliri de öğrencilere destek olacak. Bizleri yanlız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious