Kadri Şaman, yeni hükümetten beklentilerini açıkladı

Kadri Şaman, yeni hükümetten beklentilerini açıkladı.17623
  • Giriş : 29.07.2007 / 21:28:00

Mersin TSO Başkanı Kadri Şaman, yeni hükümetten beklentilerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mersin TSO Başkanı Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (Mersin TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Şaman, hükümetin geçen dönemde makro ekonomide elde ettiği başarıları mikro ekonomiye yansımasını sağlayacak politikalar izlemesi gerektiğini belirtti.

Şaman, yazılı açıklamasında, AK Parti Hükümetinin, 22 Temmuz seçimlerinde halktan istediğinden fazla oy alarak iktidara geldiğini ifade etti. Yeni meclisin Cumhurbaşkanını uzlaşmayla seçmesi, ardından gelecek süreci rahatlatması açısından önemli olduğunu belirten Şaman, şunları kaydetti:

"Enflasyonla mücadeleye etkin bir şekilde devam edilmeli, yüksek faiz, cari açık ve düşük dövizi göz ardı etmeyen bir para politikası uygulanmalı. Dolaylı ve direkt vergilerin, ham maddeden nihai ürüne kadar olan KDV ve ÖTV oranlarının kayıt dışını tetikler düzeyden, makul oranlara indirilmesi sağlanmalı. Teşvik sisteminin bütünüyle yeniden ele alınması iş dünyasının beklentileri arasındadır. Terörle mücadeleye etkin bir şekilde devam edilmeli, eğitim sistemi bütünüyle ele alınarak mesleki eğitime önem verecek şekilde yeniden yapılandırılmalı, dünya pazarlarında aktif bir oyuncu olan Türkiye’nin en büyük ticari partneri AB’ye tam üyelik süreci iyi yönetilmeli."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious