Kafa darbesi hit oldu

Kafa darbesi hit oldu.9040
  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Zidane’ın Materazzi’ye attığı kafa şarkı oluyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Piyasaya bir hafta önce çıkan "Coup de boule" (kafa darbesi) isimli tek şarkılık albüm Fransa’da en çok satanlar albümler sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Ayrıca, şarkı internetten en çok satılan şarkı durumunda. Yapımcılar, albümün ilk iki günde 17 bin sattığını, internetten 60 bin kişinin şarkıyı indirdiğini açıkladı. Etienne Marcel isimli bir şarkıcı tarafından seslendirilen parçanın nakaratı " Zidane vurdu, ama kupayı kaçırdık, yine de çok eğlendik" şeklinde.

Albüm Madonna, Muse gibi ünlü isimleri bünyesinde barındıran Warner Müzik şirketi tarafından hazırlandı. Şirketin Fransa temsilcisi Thierry Chassagne albümü rekor bir hızla hazırladıklarını belirterek, "Tüm kopyaları 48 saatte bitirdik. Normal şartlarda en az bir ay süren dağıtım sürecini bir günde tamamladık. Şu an albüm Japonya’da dahil olma üzere 20 ülkede satılıyor." dedi. Fransa’da ve dünyada çok tartışılan Zidane’ın kafa darbesinden kar etmeye çalışan yapımcılar, satışlardan memnun olduklarını belirtiyor. Dünya kupası sırasında Zidane’a atfen bir şarkı hazırlayan Fransa’nın ünlü televizyon sunucusu Sebastien Cauet de, tek şarkılık albümün 60 binden fazla sattığını açıkladı.,

Zidane’ın Dünya Kupası finalinde Materazzi’ye attığı kafa, Fransa’nın yanı sıra dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Zidane’ın kırmızı kart görmesine neden olan hareket, internette en çok indirilen videolar arasında yer alıyor. Zidane’ın kafası ünlü amatör video sitesi www.youtube.com’da 2 milyon 700 bin kez izlenirken, Fransız Le Monde gazetesi’ndeki görüntüler 6 milyon 120 bin tık aldı. Final maçının ardından yapılan bir araştırma, Fransızların yüzde 61’inin Zidane’ın bu hareketini ’anlayışla karşıladığını’ ortaya koymuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious