Kafa kol tutuşu bayılttı

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Üniversiteler arası Güreş Şampiyonası'nda minderde eşine az rastlanır bir olay yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adapazarı Necmi Uztürk Spor Salonu'nda devam eden müsabakalarda, bayanlarda 59 kiloda mücadele eden Erzurum Üniversitesi sporcusu Hatun Muhçu, Balıkesir Üniversitesi'nden Mürvet Kaçmaz ile güreşirken rakibinin kendisine yaptığı ''kafa kol'' tutuşunun ardından baygınlık geçirdi.

Mücadelenin bitimine 30 saniye kala bayılan Muhçu, minderde 1 dakika kadar baygın kaldıktan sonra kendine gelince, yaşadığı şokun da etkisiyle ''Ne oldu?'' diye bağırdı.

Sağlık ekiplerinin müsabakayı bırakmasını istemesine rağmen Hatun Muhçu karşılaşmaya devam etmekte ısrar etti. Hakemlerin onayıyla mindere dönen Muhçu, minderden mağlup ayrıldı.

Kaçmaz'ın antrenörü ve babası İbrahim Kaçmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müsabakaların gidişatından memnun kalmadıklarını belirtti.

Çok fazla hakem hatası yaşandığını iddia eden Kaçmaz, şunları söyledi:

''Finalde yaptığımız müsabakada bariz bir şekilde taraf tutuldu. Bir sene boyunca kızımla birlikte gece gündüz çalıştık. Normal kafa kol tutuşunda aşağı indirilmiş bir sporcu, kurallara uygun bir pozisyonda kravat tutuşuyla çevrilmeye kalkıldı. Çevrilme sonucunda omuzun birisi sağ tarafındaki damara baskı, diğer kol tutuşunda da sol damara baskı olduğu için Muhçu'da bayılma olayı gerçekleşti. Hakem ise duruma müdahale etmekte geç kaldı.''

Muhçu'ya yaptığı hamleyle bayılmasına neden olan Kaçmaz ise, ''Minderde olanlar seyirciler tarafından görüldü. Hiçbir şey demiyorum. Sadece hakem arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

Bu arada serbest stil müsabakalarında 19 Mayıs Üniversitesi birinci, Balıkesir Üniversitesi ikinci ve Atatürk Üniversitesi üçüncü oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious