Kafalar karışık

Kafalar karışık.13161
  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

24 saatte çözüldü denilen cinayetin içinden çıkılamıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

YENİDEN İNCELENİYOR
Hatta bu kişinin azmettirici olduğu belirtilen Yasin Hayal olduğu iddia edildi. Bu yönde kamera görüntülerinin olduğu iki tanığın da Hayal'i teşhis ettiği öne sürüldü. Vali Güler, 'İkinci kişi iddiaları var, araştırıyoruz' diye konuştu.

O GÖRÜNTÜYÜ YAYINLAYIN
Ogün'ün yakalanış tarzı, bayraklı poz, kayıp sim kartı, büyük abiler, azmettiriciler derken kamuoyunun kafası iyice karıştı. Oysa polis suikast anının kamera görüntülerini açıklasa, olayla ile ilgili büyük bir sır perdesi aralanmış olacak.

ORTALIK TOZ DUMAN
Dink suikasti sonrası yaşanan bilgi kirliliği kafa karıştırmaya devam ediyor Belli odaklar ise Atabeyler'de olduğu gibi yine askerin üzerine oynuyor...

Ermeni asıllı Türk gazeteci Hrant Dink, 19 Ocak günü Agos gazetesinin önünde kurşunlanarak öldürüldü. O günden sonra da 'Cinayet, komplo, casusluk' filmi senaryolarını akıllara getiren şu gelişmeler yaşandı.

BEREYİ BİLE ATMADI
Aynı günün gecesinde 17 yaşındaki Ogün Samast, beresi, tabancası ve üzerindeki Türk bayrağı ile Samsun'da yakalandı. Ogün, 'Beni yakalayın' dercesine bere ve tabancadan kurtulmamıştı.
Ogün Trabzonlu çıkınca, gözler kente çevrildi. Azmettirici olarak Yasin Hayal, büyük abi olarak da Erhan Tuncel gözaltına alındı. Kısa sürede Tuncel'in polis muhbiri olduğu ortaya çıktı.

İHBARCI HAPİSTE
Üstelik Tuncel, suikastin olacağını 4 kez ihbar etmişti. Buna rağmen Dink'e koruma verilmemişti. İhbarı yapan 'muhbir' Erhan Tuncel de suikast sanıklarıyla birlikte tutuklandı.

KOMPLO...
Bu kez Ogun'ün Türk bayrağı önünde çekilen fotoğrafı gündeme getirildi. Önce Otogar'daki Jandarma karakolunda olduğu söylendi. Yalanlanınca da bu kez Jandarmalı fotoğraflar ortaya çıktı.
Amaç 'Bakın işte Jandarma çekmiş' demekti... Mum çabuk söndü. Fotoğrafların polisin çay ocağında çekildiği anlaşıldı. Olayı askere saldırı için bahane yapanlar yine hayal kırıklığına uğradı...

DÜN DE SÜRDÜ...
Dün de 'Ogün'ün SIM kartı jandarmaya aitmiş' ve 'Ogün cezaevinde resmi törenle karşılanmış' şeklindeki haberlerle yeni bir yıpratma kampanyası başlatıldı.

SAVCI YALANLADI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, 'Ogün'e intihar edebilir endişesi ile çarşafsız yatakta yatırdık. Ne koğuşu boyatıldı, ne ayağına kırmızı halı serildi. Haberler maksatlı' açıklaması yaptı.

'Tetiği Yasin Hayal çekmiş' manşeti de günün bir başka önemli konusuydu. Görgü tanığı olduğunu söyleyen bir kadın yüzleştirme talep ederken, ismini gizleme gereği duymayan bir başka tanık da 'Yasin oradaydı' diyordu.

YİNE İNCELENİYOR
İstanbul polisi, bunun üzerine kamera görüntülerini yeniden incelemeye başladı. Ama Yasin'in Telekom kayıtlarına göre Trabzon'da olduğu açıklandı.

Kafalar hala karışık...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious