Kafaları karıştıran esrarengiz suskunluk

Kafaları karıştıran esrarengiz suskunluk.10827
  • Giriş : 20.03.2009 / 03:30:00
  • Güncelleme : 20.03.2009 / 00:09:20

Astsubaylara işkence yaptığı iddia edilen Hava Kuvvetleri Hakim Albay Üçok, suskunluğunu koruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karargah Evleri Soruşturmasını örtbas etmekle suçlanan Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ile Parapsikoloji uzmanı Gürol Doğan ile birlikte astsubayların sorgusuna katıldığı ileri sürülmüştü. Albay Üçok'la 5-12 Mart tarihleri arasında Kayseri Hilton Oteli'nde kalan Doğan'ın astsubayları kanunsuz bir şekilde 'hipnoz' ederek ve 'ilaç' vererek sorguladığı öne sürülmüştü. Bugün'e konuşan Doğan, Bana değil Genelkurmay'a sorun" demekle yetinmişti.

İşte Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, internette yayınlanan Aktifhaber isimli web sitesine avukatı Arif Doğu aracılığıyla bir açıklama gönderdi. Açıklamada Üçok hakkındaki bir insan hakları suçu olan işkence iddialarına hiç değinilmemesi dikkat çekti. Bunun yerine açıklamada Aktifhaber sitesi sahiplerine medya etiği dersi verilmeye kalkışılması gözlerden kaçmadı.

Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un iki ayrı olayda sahte belge düzenlediği gazetelere haber olmuştu. Taraf Gazetesi'nde, Üçok'un, Yüzbaşı Mehmet Çelik'le ilgili silahlı tehdit davasında sahte fotoğraf yapıştırdığı; Bugün Gazetesi'nde ise Kayseri'de tutuklanan üç astsubayla ilgili olayda sivil mahkemeye yanıltıcı bilgiler sunduğu haberleştirilmişti.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*