Kafası kopan kurye için eylem yapıldı

Kafası kopan kurye için eylem yapıldı.13813
  • Giriş : 24.01.2009 / 16:11:00

Motosikletli Kuryeler Derneği üyesi yaklaşık 70 motokurye, 2 gün önce E-5 Karayolu İncirli köprü altında metrobüs yolunun çelik halatlarına sıkışarak hayatını kaybeden arkadaşları Onur Sual'i (27) andı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sual'in hayatını kaybetmesine neden olan çelik halatların yanına kırmızı karanfil ve kask bırakan kuryeler, E-5 Karayolu ve metrobüs yolunu bir süre trafiğe kapattı. Alkışlarla ve kornalarla seslerini duyurmaya çalışan kuryeler, "Diğer sürücüler kadar bizim de yollarda hakkımız var, bizi fark etsinler artık." dedi. Onur Sual'un babası Muhsin Sual da sürücülere seslenerek, "Bizim canımız yandı, başka canlar yanmasın. Herkes trafikte dikkatli olsun." diye konuştu
Bakırköy E-5 Karayolu'nda 2 gün önce sabah saatlerinde meydana gelen korkunç kazada, kuryelik yapan motorsiklet sürücüsü Onur Sual, 34 AF 4401 plakalı motorsiklet ile çelik halatlara yakın seyrederken bir anda önünde duran Tuberk T. yönetimindeki 34 AY 6143 plakalı minibüse çarptı. Çarpmanın etkisiyle bariyerle savrulan Sual, motorsikleti ile birlikte bariyerlere sıkıştı. Sürüklenen Sual'in bu sırada kask takılı kafası boynundan koptu.

Dün Sual'in cenazesini toprağa veren arkadaşları bugün başka ölümlerin olmaması için eylem yaptı. İstanbul Dış Ticaret Merkezi önünde toplanan yaklaşık 70 motokurye, konvoy oluşturarak korkunç kazanın meydana geldi İncirli Köprü altına gitti. Yolu motorsikletleri ile trafiğe kapatan kuryeler, Onur Sual'in kafasının kopmasına neden olan çelik halatların yanına karanfil ve motosiklet kaskı bıraktı.

Diğer sürücüleri alkışlarla protesto eden kuryeler adına kısa bir konuşma yapan Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı İsmail Kılınç, "Genç yaşta bir arkadaşımız kaybettik. Arkadaşımızın kaza yapmasına neden olan sürücünün suçlu olduğunu düşünüyoruz. Bizler, evremize ekmek götürmek için çalışan insanlarız. Bizler de vergi veriyoruz. Bu yollarda diğer sürücülerin olduğu kadar bizim de hakkımız var. Artık bizi fark edin." diye konuştu.

Arkadaşlarını anmak ve tepkilerini dile getirmek için kaza yerine gelen bazı kuryeler de, "Sürücüler bizim üzerimize araç sürüyorlar. Ancak bizim dış kaportamız yok, kaportamız canımız. En küçük bir durumda canımız tehlikeye giriyor." dedi.

Kaza yerinde eylemlerini bir süre sürdüren kuryelere, olay yerine gelen trafik polisleri müdahale etti. Polisler önce kuryelerin eylemlerine son vermelerini istedi. Kuryeler eylemi biraz daha sürdürmek isteyince motosikletlerin plakalarını aldı. Bu sırada kuryeler eylemlerine son vererek Onur Sual'in ailesine taziyeye gitmek üzere hareket etti. Yolda korna çalarak konvoy halinde seyreden sürücüler, Sual'in ailesinin yaşadığı evin önüne gitti. Oğlunun arkadaşlarını kapıda karşılayan baba Muhsin Sual, motokuryeleri tek tek öperek taziyelerini kabul etti. Muhsin Sual, acılarının çok büyük olduğunu belirterek, "Diyecek bir şey bulamıyorum. Oğlum hayatını kaybetti. Bizim canımız yandı, başka canlar yanmasın. Ben de araba kullanıyorum. Herkes trafikte dikkatli olmalı, motorsiklet kullananlar fark edilmeli onlarında bu yolları kullanma hakkı var." şeklinde konuştu.

Onur Sual'in anısına evinin önünde bir kez daha motorsikleterinin motoruna yüklenen kuryeler, daha sonra sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*