Kafkas: En büyük hedef Türkiye Kupası

Kafkas: En büyük hedef Türkiye Kupası.10178
  • Giriş : 27.06.2009 / 13:26:00

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, bu sezon da en büyük hedeflerinin Türkiye Kupası olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün kulüp tesislerinde ilk antrenmanlarını yaparak yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını hatırlattı.

Futbolcuların çoğunun takıma katıldığını, yabancı oyunculara ise takıma katılmaları için 30 Haziran'a kadar süre verdiklerini belirten Kafkas, bu süre içinde çalışmalara katılmayan yabancı oyunculara 50 bin Avro ceza vereceklerini, sadece babasının rahatsızlığı nedeniyle Toledo'ya 6 Temmuz'a kadar izin verdiklerini kaydetti.

Sezon hazırlıklarını iki etaplı kamp çalışması ile sürdüreceklerini ifade eden Kafkas, kulüp tesislerindeki 14 günlük ilk etap kampın ardından, ikinci etap kampı için Almanya'ya gideceklerini söyledi.

Transfer çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını ve birçok genç oyuncuyu kadrolarına kattıklarını ifade eden Kafkas, şu bilgileri verdi:

''Yeni transfer ettiğimiz arkadaşlar, Ümit Milli Takımı'nın çekirdeğini oluşturuyor. Kayserispor'un geleceğine yatırım yapmak amacıyla iyi oyuncular aldığımızı düşünüyorum. İyi ve genç bir takımız. Genç takım olmanın dezavantajı da var, çünkü zamana ihtiyacımız olacak. Kadromuz kalabalıklaştı gibi gözüküyor ama Orkun, Ali Üçkulak, Rıdvan, Tayfun ve Ekrem'i Kayseri Erciyesspor'a kiralık olarak göndereceğiz. Turgay ve Koray ile de yollarımızı ayırabiliriz. Kamp sonunda da göndereceğimiz futbolcular olabilir. Dinamik, genç ve iyi bir takım kurduk. Bu sezon da en büyük hedefimiz Türkiye Kupası olacak. Alacağımız iki yabancı oyuncu ile de takımımızı daha güçlendirmek istiyoruz.''

Yabancı oyuncu transferinin çok zor olduğunu, birinci derecede almak istedikleri yabancıların okul sorunu gibi nedenlerle Kayseri'ye gelmek istemediklerini anlatan Kafkas, almak istedikleri yabancı futbolcuların bonservis ücretinin 3,5-4 milyon Avro'dan başladığını, bu konuda hata yaparak kulübü sıkıntıya sokmak istemediklerini kaydetti.

Daha önce bir orta saha ve bir forvet için yabancı oyuncu almak istediklerini, ancak şimdi iki santrfor istediğini yönetime bildirdiğini belirten Kafkas, alacakları yabancı oyunculara göre oyun formatını kuracaklarını anlattı.

Bu sezon da ofansif yönü daha ağırlıklı olan bir takım kurmaya çalışacaklarını vurgulayan Kafkas, Türkiye'de büyük takımlarda oynamış ve yaşı ilerlemiş oyuncuların kendilerine katkı sağlayacağına inanmadıklarını, bu nedenle genç oyunculara yöneldiklerini ve yabancı forvet almak istediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*