Kafkas: "Hedefimiz Türkiye Kupası"

  • Giriş : 08.08.2007 / 16:04:00

Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas, Türkiye Kupası'nı Kayseri'ye getirmek için vargüçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kafkas, kulüp tesislerinde yaptığı açıklamada, son iki sezon elde edilen beşinciliği korumanın kendileri için başarı olacağını söyledi.

En büyük hedeflerinin Türkiye Kupası'nı kazanmak olduğunu belirten Kafkas, ellerindeki oyuncuları tutmakta zorlanırken, en az onların kalitesinde oyuncu almanın çok büyük mali külfet getireceğini ve şu an Kayserispor için bunun mümkün olmadığını ifade etti:

"Türkiye Kupası'nı Kayseri'ye getirmek için vargücümüzle çalışacağız. En büyük hedefimiz budur. Anadolu kulübünde eşik atlamak çok kolay değil. Beşincilik, altıncılık başarıdır."

Kafkas, transfer çalışmalarını tamamladıklarını, ancak takımda bir sağ bek oyuncusuna daha ihtiyaç duyduklarını söyledi.

İstanbul takımlarının ısrarla istediği Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'u tutmamalarının kulübe mali külfet getirdiğini vurgulayan Kafkas, "eldeki imkanlar doğrultusunda yapabilirsek transfer yaparız, ama yapamazsak da bunu bahane etmem. Başarı gelsin diye kulübü borçlandıramayız" dedi.

Kafkas, Gökhan'ın hafif sakatlığı hariç takımda sorun olmadığını belirterek, "iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Hırslıyım, inançlıyım, kendime güveniyorum. Bunu da takıma yansıtacağım" diye konuştu.

Sakaryaspor'dan aldıkları Cangele'nin başarılı bir grafik çizdiğini ifade eden Kafkas, çift forvete dayalı ve baskılı bir oyun oynatmak istediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious