Kafkasya'daki çatışmalar futbolu da vurdu

Kafkasya'daki çatışmalar futbolu da vurdu.14948
  • Giriş : 12.08.2008 / 16:48:00

Kafkasya'daki çatışmalar nedeniyle UEFA Kupası 2. ön eleme turunda Gürcistan'ın FC WIT Georgia ile Avusturya'nın FK Austria Wien takımları arasındaki karşılaşma iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yapılması gereken karşılaşmanın çatışmalar nedeniyle Rize'ye alındığını hatırlattı.

Tiflis'te çatışmaların sürdüğünü ifade eden Yılmaz, ''Futbol Federasyonu yetkilileri ile yaptığımız son görüşmede, Gürcistan ekibinin çatışmalar nedeniyle Tiflis'ten ayrılamadığı bizlere iletildi. UEFA'nın, son yaşanan gelişmeler sonrası karşılaşmayı iptal ettiği ve maçın Rize'de oynanmayacağı belirtildi'' dedi.

Yılmaz, Gürcistan ekibinin, seyahat özgürlükleri olmadıkları gerekçesiyle maçın ertelenmesi için UEFA'ya başvurduğunu da kaydetti.

UEFA, daha önce, 14 Ağustos Perşembe günü Gürcistan'da oynanması planlanan FC WIT Georgia ile FK Austria Wien takımları arasındaki karşılaşmanın, ortaya çıkan olağanüstü koşullar nedeniyle Rize Atatürk Stadı'nda yapılması uygun görmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*